Střelbu v Bataclanu přežil pětiletý chlapec. Matka ho zachránila svým tělem

Střelbu v Bataclanu přežil pětiletý chlapec. Matka ho zachránila svým tělemNOVÉ
Svět

Příběh jedné z obětí

mc Echo24

Jednou z 89 obětí v pařížském klubu Bataclan byla i Elsa Deplaceová. Na přeplněný koncert skupiny Eagles of Death Metal se vydala se svou matkou a svým pětiletým synem Louisem. Obě ženy vraždění teroristů nepřežily. Chránily totiž vlastními těly malého Louise, píše Independent.

Pětatřicetiletá Elsa i její jedenašedesátiletá matka Patricia San Martinová se během vraždění útočníků snažily zachránit malého chlapce. Svá těla použily jako štít před kulkami útočníků z Islámského státu. Při následném policejním zásahu se dva z trojice teroristů v klubu odpálili.

Čtěte také: Ženu mu zabili v Paříži, on však odmítá vrahy nenávidět

Louise nalezli po útocích v nemocnici Vincennes. Byl rozrušený a celý od matčiny krve, která se ho vlastním tělem snažila ochránit, napsala Sihem Souidová, kamarádka zemřelé ženy, pro magazín Le Point. Dodala také, že Deplaceová vždy bojovala proti nespravedlnosti. ,,Myslím, že to bylo proto, že její matka utekla z Chile před Pinochetovou diktaturou,“ uvedla.

Elsa Deplaceová pracovala v manažerské konzultační skupině Manegere. ,,Elsa byla veselý člověk. Vždycky, i v těžkých časech, měla na tváři úsměv. Podílela se na dobrovolnické činnosti, zajímala se také o kulturu a umění. Skvěle hrála na cello,“ uzavřela svoji vzpomínku na kamarádku Souidová.

Čtěte také: Kdo zahynul při pátečních útocích? CNN přináší profily obětí

Související články