Čuba nepracuje od září. Štěch chce jeho rezignaci, nebo nemocenskou

POBÍRÁ PLAT

Čuba nepracuje od září. Štěch chce jeho rezignaci, nebo nemocenskouNOVÉ
František Čuba Foto:

Foto: Strana práv občanů

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Docházku senátora Františka Čuby (SPO), který nechodí do práce už víc jak devět měsíců, řeší také šéf horní komory Milan Štěch (ČSSD). Ten 81letému senátorovi vzkázal, aby šel na nemocenskou, nebo se vzdal svého mandátu. Štěch to řekl pro Radiožurnál.

„Myslím si, že by bylo potřeba, aby si na prvém místě nechal vystavit legitimaci práce nemocného. To znamená, aby čerpal nemocenské dávky a za druhé, pokud ta nemoc trvá dlouho, tak by měl zvážit, zdali není seriózní se toho mandátu vzdát a uvolnit místo prostor pro další volbu,“ řekl předseda horní komory Štěch.

Podle Štěcha by měl absence senátora řešit Klub nezávislých senátorů, do kterého patří. Jeho předsedou je Jan Veleba, který pro Radiožurnál nechtěl situaci komentovat a pouze vzkázal, že bude s Čubou mluvit příští pondělí, napsal server.

Nicméně že bude Čubovu dlouhodobou nepřítomnost na jednáních řešit, avizoval Veleba už na minulý týden a nic se nestalo. Ani Čubův stranický šéf Jan Veleba se k situaci ohledně senátorovy nepřítomnosti vyjadřovat nechce. „Připravujeme výjezdní zasedání, v rámci něhož budeme jednat přímo s panem Čubou. Uskuteční se někdy v příštím týdnu. Do té doby to nebudu komentovat,“ řekl serveru Echo24 Veleba před dvěma týdny.

František Čuba zvítězil v senátních volbách na Zlínsku v roce 2014. V horní parlamentní komoře je zároveň členem parlamentního výboru. V Senátu naposledy hlasoval v srpnu loňského roku a od té doby na jednání nedochází. Pravidelně se omlouvá a pobírá plat i během své nepřítomnosti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Čuba nebyl devět měsíců v Senátu. Měsíčně dál bere 120 tisíc

Sdílet:

Hlavní zprávy

Není nad dobře natočenou vraždu

PODCAST MUŽI ZA PULTEM

Muži za pultem se rozplývají nad filmem MaXXXine, závěrečným dílem hororové trilogie režiséra Ti Westa, oblíbence Martina Scorseseho a dalších veličin. Trpěli ...

00:01

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články