Babiš: Jsou mi upírána základní práva. Jsem manažerem obyvatel

Babiš: Jsou mi upírána základní práva. Jsem manažerem obyvatelNOVÉ
Andrej Babiš Foto: Foto: Jan Zatorsky
Domov

Stát jako rodinná firma

pf Echo24

Přestože je Andrej Babiš díky svému holdingu Agrofert a zároveň působení na ministerstvu financí jedním z nejmocnějších mužů v zemi, stěžuje si na to, že jsou mu v České republice upírána základní lidská práva. V rozhovoru pro Deník také prohlásil, že země prosperuje jen díky jeho práci na rezortu, jenž spravuje jako rodinnou firmu. Babiš tvrdí, že je manažerem obyvatel České republiky.

„Paní redaktorko, já ten Agrofert musím i tak dát pryč, takže se mě to (diskutované zrušení zdanění dividend) fakt vůbec netýká. Já totiž tady nemám žádná práva. Mluví se o lidských právech a mně se upírá to hlavní, totiž něco vlastnit a zároveň jít do politiky,“ prohlásil ministr financí v narážce na nedávno schválený zákon o střetu zájmů s tím, že je protiústavní.

Babiš sám přiznává, že jeho firmě se daří hůře než v minulém roce. Na příští rok tak podle něj mají všichni důvod slavit a být spokojeni. Naopak Česká republika prý prosperuje více než kdy dříve, což sám Babiš přikládá své vizi řízení státních financí jako rodinné firmy.

Předseda hnutí ANO se vrátil i do minulosti, když zdůvodnil samotnou motivaci pro vstup do profesionální politiky a vlastnictví médii. „Protože jsem nechtěl žít v zemi, kde kmotr přes premiérovu milenku řídí ekonomiku, o všem rozhoduje a podnikatelé mu musejí líbat prsten. Já jsem nevěděl, do čeho jdu, a považuji za absurdní, že člověk s mojí historií mohl takhle uspět,“ uvedl v Deníku Babiš.

V rozhovoru došlo i na nedávné spory s koaličními partnery, zejména pak předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. „Nemám problém se zákonem o střetu zájmů, ale s tím, že mě podvedli. Pan Sobotka teď každý den předvádí, že stupňování slova nepřítel je úhlavní nepřítel, koaliční partner,“ rýpl si do premiéra. Babiš však nešetřil ani KDU-ČSL, od které po sestavení vlády očekával, že bude hlasovat s hnutím ANO jako středopravicová strana, což nyní označuje za naivní představu.

Ministr financí vidí sám sebe jako manažera obyvatel České republiky. Nešetřil ani s pochvalami své vlastní osoby. Babiš má prý lidem i nadále co nabídnout, neboť se vždy uměl postarat o rodinu, své přátelé i zaměstnance. Podobně by tomu prý bylo i po volbách, kdy by údajně dokázal nést odpovědnost za všech deset milionů obyvatel. „A myslím, že bych se o naši rodinnou firmu, Českou republiku s deseti miliony členů, taky byl schopen postarat,“ řekl ministr financí.

Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/babis-jsem-manazer-obyvatel-teto-zeme-a-mam-co-nabidnout-20161203. Pro blížící se volby do Poslanecké sněmovny už předseda hnutí ANO chystá program. Ten by chtěl založit zejména na nízkých daních, vyrovnaném rozpočtu a maximálním možném objemu investic. Zapomenout však nechce ani na důchodce a sociálně slabé. „Podstatou mého programu totiž je, že nelžu, nekradu a pracuju pro lidi,“ uvedl Babiš.Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/babis-jsem-manazer-obyvatel-teto-zeme-a-mam-co-nabidnout-20161

Přestože ví, že mu nikdo nebrání opustit vládní struktury a věnovat se pouze vlastnímu podnikání, nic podobného prý v brzké době neplánuje. Pouze by tím totiž zavdal příčinu k oslavám současného establishmentu. „To by všichni slavili, celý establishment, ten matrix,“ zdůvodnil v Deníku Babiš.
Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/babis-jsem-manazer-obyvatel-teto-zeme-a-mam-co-nabidnout-20161203.html

Čtěte také: Odpůrci EET na Václavák. Protest proti Babišovu útoku na živnostníky

Babiš zdražil hospody, a ještě na tom vydělá

Související články