VIDEO: Ruské bomby drtí syrské civilisty

Rusko obvinění odmítá

VIDEO: Ruské bomby drtí syrské civilistyVIDEO UVNITŘ
Svět

Echo24

Mezinárodní organizace v průběhu posledních týdnů obviňují Rusko, že během leteckých náletů v Sýrii bombardovalo nemocnice a další civilní oblasti. Ruská strana veškerá obvinění rozhodně popírá. Syrská zpravodajská agentura nyní zveřejnila drastické video z předměstí Aleppa, na němž je vidět bombardování civilních cílů. Podle serveru Conflict News se jedná o ruské nálety.

Video, které zveřejnila agentura Shahby Press, zachycuje dva letecké nálety na oblast obývanou civilisty. Na videu jsou vidět muži, ženy i děti, jak po náletech utíkají z rozbombardovaných domů nebo se schovávají před dalšími nálety. Podle popisku u videa se jedná o oblast Hayan na předměstí syrského města Aleppo.

Právě v této oblasti podle amerického Institutu pro výzkum války, který vytváří schéma úderů vzdušných sil v Sýrii, proběhly v inkriminované době ruské nálety. Oblast v okolí Aleppa přitom není kontrolovaná Islámským státem, kvůli kterému nálety v zemi probíhají, ale rebely, kteří bojují proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada.

Server Conflict News na svém Twitteru uvádí, že se jedná o ruské letecké letecká nálety na civilní oblast.

Rusko čelí kritice, že během bombardování zasáhlo devět nemocnic a klinik a přitom zabilo civilisty i zaměstnance. Rusko taková obvinění dlouhodobě odmítá.

Čtěte také: Rusko: ‚Za 24 hodin zásah 118 cílů.‘ Na IS ani jeden