1 nebezpečné dánské gangy

Válka gangů v Kodani. Ministerstvo varuje Čechy před cestou do Dánska

, NOVÉ

Témata:

Ministerstvo zahraničí vydalo na svých internetových stránkách doporučení, aby se turisté vyhýbali vybraným čtvrtím v Dánsku. Úřad reaguje na zvýšené množství přestřelek a nepokojů v oblastech Nørrebro, Brønshoj, Husum a Tingbjerg.

„Ve čtvrtích dochází k častým přestřelkám, které až do nedávné doby postihovaly výhradně členy gangu. V minulém týdnu byli ale lehce zraněni i dva náhodní kolemjdoucí a dánská policie proto následně přistoupila k varování ke zvýšené opatrnosti při pohybu v těchto čtvrtích. Týká se to zejména mladých mužů ve věku 17-25 let,“ řekla pro Echo24 mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dánská policie se snaží válce gangů zabránit už měsíc. „Dále byly 20. července ve zmíněných čtvrtích ustanoveny speciální zóny, ve kterých policisté mohou kontrolovat a prohledávat podezřelé osoby bez udání důvodu. Policie oblast tedy pečlivě monitoruje a nasadila také policejní letadlo,“ řekla pro Echo24 Valentová.

Kodaňská policie kvůli nepřestávajícím přestřelkám dokonce vytvořila horkou linku pro místní obyvatele, aby posílali informace, fotografie nebo videa mezi bojujícími gangy. „Doufáme, že prostřednictvím této iniciativy oslovíme občany, kteří mají informace, ale nechtějí volat na obvyklou linku. Mohou tak fotografie nebo videa sdílet s policií,“ uvedl v tiskové zprávě inspektor Jørgen Bergen Skov.

Podle zpravodajské agentury Ritzau se boj odehrává mezi skupinou Loyal to Familia a ostatními gangy. Největší střety se odehrávají ve čtvrti Mjølnerparken a Nørrebro.

Mluvčí ministerstva nicméně uvedla, že upozornění před cestou do těchto čtvrtí není právně závazné pro občany. „Každý občan si musí sám zvážit před cestou do zahraničí, zda je pro něho z jeho pohledu tato cesta bezpečná a bude se během pobytu bezpečně cítit,“ uvedla pro Echo24 Valentová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

OBRAZEM: Obří razie. Tisíce vojáků zasahují proti gangům ve favelách v Riu

Dánsko posílá na hranici s Německem domobranu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.