Film o Babišovi v Přerově neuvidí. Zatrhlo ho město, které vede i ANO

FILM SELSKÝ ROZUM

Film o Babišovi v Přerově neuvidí. Zatrhlo ho město, které vede i ANOUVNITŘ VIDEO 1
Domov
Barbora Pánková
Sdílet:

Zatímco jiná kina zařadila film Selský rozum, který řeší podnikání ministra financí Andreje Babiše v zemědělství, diváci v Přerově ho ve svém kině neuvidí. Podle vedoucí jediného tamního kina bylo rozhodnutí o promítání na jeho zřizovateli, kterým je město. To vede v koalici Babišovo hnutí ANO, jež vyhrálo minulé volby. 

„Jsme kino zřizované městem, ne soukromé. Proto jsem s vedením konzultovala, zda mám objednaný program zrušit a dát místo něj Selský rozum. Zájem neměli, tak jsem to respektovala,“ uvedla pro deník Echo24 Svatava Měrková, která zastává funkci vedoucí přerovského kina Hvězda.

Měrková zároveň uvedla, že změnu programu nabídla městu poté, co už byl hotový rozpis na květen i červen. Na program se původně podle jejích slov nedostal Selský rozum z toho důvodu, že na něj nebylo místo. „Program na další měsíc se dělá měsíc dopředu, už na něj nebyl prostor, filmy byly naobjednány,“ řekla. 

Dokumentární film o Andreji Babišovi, na kterém spolupracovala Česká televize, si přitom vybrala pro své diváky řada českých kin, mezi které patří například pražský Světozor, Bio Central v Hradci Králové nebo opavské kino Mír. Podle informací Echo24 projevili zájem o jeho promítání také někteří v Přerově. 

Že pražská předpremiéra Selského rozumu měla úspěch, si pochvalovala i jeho autorka Zuzana Piussi, podle které se poté mezi diváky rozpoutala debata o situaci drobných podnikatelů v České republice.„Nebyla to žádná oslava, jak to bývá, když se pustí film. Tak to je report z promítání filmu,“ řekla pro slovenský web Týždeň

Selský rozum, na kterém pracovala slovenská režisérka a scenáristka Piussi společně s českým kolegou Vítem Janečkem, zachycuje souvislosti podnikání Andreje Babiše v zemědělství. Cílem autorů je komplexní reflexe klíčových linií polistopadového zemědělství a reflexe problémů, vizí a přístupů, které se v tomto poli objevují dnes. 

Přerov vede koalice, kterou tvoří vítězné hnutí ANO, Společně pro Přerov a dvou menších subjektů – Nezávislí a Za prosperitu Přerova a jeho místních částí. Funkci primátora zastává Vladimír Puchalský ze Společně pro Přerov. Hnutí ANO zde zvítězilo v komunálních volbách v roce 2014 se ziskem 21,9 procent hlasů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ‚Jsem urputné hovado,‘ řekl Babiš. Stal se opět předsedou hnutí

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články