6 FOTOGALERIE

Utajený Hamburk 70. let. Pohled do zákulisí nevěstinců

Hamburk sedmdesátých let. Prostituce je v Německu legální, vitríny průhledné, pracovníci sexuálního průmyslu své „zboží“ rádi předvedou a fotograf Andrej Reiser pořizuje nevídané záběry.

Jeho ojedinělou sérií fotografií Utajený Hamburk 70. let můžete zhlédnout od 12. března do 18. dubna v pražské Art Rezidenci Zahradník. Záběry z hamburských ulic lásky přibližují reálie nevěstinců, tamních pracovnic a zákazníků.

Reiser ukazuje Hamburk utajený, pohled na život ve čtvrti St. Pauli zevnitř, z té druhé strany vitríny. Jde o pohled na „herce, diváky“, a na rub sex-mechanismu z úhlu pohledu, jaký mohou mít pouze tamní „herci“.

Andrej Reiser původem z česko-ruské židovské rodiny založil prestižní hamburskou obrazovou agenturu Bilderberg. Od roku 1996 předsedá mezinárodním porotám soutěže Czech Press Photo. Po emigraci do Německa v roce 1968 pracoval pro řadu předních časopisů a novin, zejména pro Stern, Geo, Der Spiegel a Frankfurter Allgemeine-Magazin. Po listopadu 1989 se vrátil do Prahy.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.