Zeman se naložil do Čapího hnízda s Klokankami. Odpudivé, zní z opozice

Twitter o návštěvě na čapím hnízdě

Zeman se naložil do Čapího hnízda s Klokankami. Odpudivé, zní z opoziceNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Návštěvu prezidenta Miloše Zemana na farmě Čapí hnízdo, která je předmětem vyšetřování kvůli sporné evropské dotaci, nezůstala bez reakcí na sociálních sítích. Zeman naložený v proutěném koši nebo na slavném obraze od Michelangela společně se šéfem státní pokladny Andrejem Babišem, kterému farma patří – to jsou jen některé z koláží, které lidé sdílejí na Twitteru. Zemana kritizovala kvůli návštěvě také opozice.

ODS sdílela obrázek Zemana a Babiše na fresce italského umělce Michelangela ze Sixtinské kaple. Zároveň připomíná padesátimilionovou dotaci, kterou šéf hnutí ANO a ministr financí na Čapí hnízdo dostal a vyšetřuje ji Evropský úřad proti podvodům OLAF. Prezident na něm slibuje, že Babišovi pomůže a „stupidním novinářům“ vše vysvětlí.

Na dalším obrázku leží prezident v Čapím hnízdě – v podobné poloze, jako se na vysočinském rybníce nakládá do svého gumového člunu. O hnízdo je opřený pytel bonbonů Klokanky. Narážel tím na skutečnost, že návštěvy se zúčastnila také skupina dětí, kterým pomáhá zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek. Babiš je při té příležitosti obdaroval šekem v hodnotě milionu korun.

Čtěte také: Klokánky ‚propašují‘ na Čapí hnízdo děti. Únik ke schůzce Babiš-Zeman

Jiný tweet přirovnává návštěvu Zemana k detektivní retrokomedii Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka z roku 1984. Jedná se podle něj o novější verzi z letošního roku.

 

Návštěva Zemana na Čapím hnízdě? Odpudivé, zní z TOP 09

Do prezidenta Zemana se navezla také opozice. „Je to odpudivé. Nevím, zda si pan prezident vůbec uvědomuje dosah svého jednání. Jak může hlava státu veřejně navštívit objekt, u kterého je dokonce důvodné podezření, že došlo k dotačnímu podvodu?“ řekl pro deník Blesk předseda poslanců TOP 09 František Laudát a zmínil také „opuštěné děti“ z Klokánku.

Miloše Zemana kritizovala také poslankyně Miroslava Němcová z ODS. „Pan prezident hledá spojence. Dosavadní tým lidí pravomocně odsouzených (M. Nejedlý), lidí bez bezpečnostní prověrky (V. Mynář) doplní Andrej Babiš, který je podezřelý z podvodu. Budou si rozumět. Ale vzít si jako rukojmí děti z Klokánků, na to nemám slov,“ uvedla pro Blesk.

Čtěte také: Babiš Zemana povozil po Čapím hnízdě v golfovém vozíku. Přijel i Nejedlý

Kalousek básnil: To bude jízda do hnízda. Ovčáček: ‚Závistivý veršotepec‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články