1

Invalidovna: Když nevím, zeptám se…

NOVÉ

Témata: ,

Opravdu už máme před očima jen peníze a úřední lejstra? Jsou věci, které jsou krásné a mohou být i užitečné. Jen si trochu lámat hlavu.

Ministři nevědí, nebo si nevšimli, a s kamennou tváří nechají pražskou Invalidovnu propadnout na trh s nemovitostmi. Hlavně, aby se nemuselo čelit kritice, že se neumí naložit s památkami jako dobrý byznysmen. Ti, kteří vidí jen čtvereční metry zastavěné plochy, či dokonce pozemku, a ovládají násobilku, mají jasno: prodat. Palec směřuje dolů a těžko se dá věřit tomu, že jej památkáři obrátí směrem vzhůru.

Jenže, kolik takových památek v Praze máme?

Ceduli „for sale“ by měla předcházet výzva hlavám kreativním, hlavám s fantazií. Kdo má dobrý nápad na využití nádherné a rozsáhlé budovy stojící v parku ve vnitřní Praze?

Třeba by v této reprezentační barokní budově mohl sídlit přední úřad státu. V rámci přestavby by nebylo složité instalovat bezpečnostní rámy.

Čtěte také: 637 milionů je moc, pražskou Invalidovnu nikdo nechce


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.