1 Mladí, krásní a úspěšní

Sobotka s vlasy a svalnatý Chovanec jedou vstříc budoucnosti

, NOVÉ

Témata: , , ,

Premiér Bohuslav Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová jako mladí a krásní lidé jedou vstříc lepší budoucnosti. Karikatura má upozornit na projekt Česko 20+, který sociální demokracie zahájila ve čtvrtek. Obrázek nicméně nevytvořil tým ČSSD, ale jen fanoušek na Twitteru a zmátl tím i některá zpravodajská média.

Obrázek tvářící se jako propagační materiál k projektu Česko 20+ zobrazuje špičky ČSSD v autě. Bohuslav Sobotka jako zamyšlený řidič s bujnou kšticí, Milan Chovanec jako mladý hubený kluk s kšiltovkou a Michaela Marksová jako usměvavá dívka v širokém klobouku. Počítačově upravenou karikaturu doplňuje i logo nového projektu.

Přestože již ČSSD za obrázek sklidila lehký posměch, sociální demokracie tak odvážná není a o oficiální propagační materiál se vůbec nejedná. „Není to oficiální vizuál sociální demokracie k projektu Česko 20+. Jde o soukromou aktivitu toho člověka, který to na Twitter dal,“ uvedl mluvčí ČSSD Mikuláš Klang.

Na Twitteru obrázek zveřejnil mladý člen sociální demokracie z Vysočiny Aleš Urban, který stojí i za dalšími karikaturami o aktuální politice. Sám v komentářích pod fotkou ubezpečuje čtenáře, že nejde o oficiální propagaci: „Je to jen fanouškovské foto, není spojené s politickou kampaní a nebylo ani vytvořeno politickou stranou,“ odpověděl v angličtině jinému diskutujícímu.

Kromě tohoto obrázku vytvořil Urban ještě jednu karikaturu, která projekt podporuje. Tentokrát však na ní nefigurují lidé z ČSSD. Přestože nejde o oficiální materiál, tak karikaturu s autem sdílel na svém Twitteru také například Bohuslav Sobotka.

Cílem projektu Česko 20+ je podle Sobotky debatovat s veřejností i odborníky o tom, jak by měla Česká republika vypadat za 20 let. Podle premiéra je důležité, aby se debata vedla déle než jen jedno čtyřleté volební období. Sociální demokraté se v projektu chtějí zaměřit na „šťastnější rodiny, moderní školství, vstřícnější zdravotnictví, spravedlivý sociální systém a dostatek pracovních příležitostí“.

Čtěte také: Hádka mezi ČSSD a ANO, kam s přebytkem rozpočtu. Lidovci uprostřed

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.