Sobotka s vlasy a svalnatý Chovanec jedou vstříc budoucnosti

Mladí, krásní a úspěšní

Sobotka s vlasy a svalnatý Chovanec jedou vstříc budoucnostiNOVÉ
Fanouškovská karikatura k projektu Česko 20+ Foto:

Foto: Twitter / Aleš Urban / @urbanales89

1
Domov

ly Echo24

Premiér Bohuslav Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová jako mladí a krásní lidé jedou vstříc lepší budoucnosti. Karikatura má upozornit na projekt Česko 20+, který sociální demokracie zahájila ve čtvrtek. Obrázek nicméně nevytvořil tým ČSSD, ale jen fanoušek na Twitteru a zmátl tím i některá zpravodajská média.

Obrázek tvářící se jako propagační materiál k projektu Česko 20+ zobrazuje špičky ČSSD v autě. Bohuslav Sobotka jako zamyšlený řidič s bujnou kšticí, Milan Chovanec jako mladý hubený kluk s kšiltovkou a Michaela Marksová jako usměvavá dívka v širokém klobouku. Počítačově upravenou karikaturu doplňuje i logo nového projektu.

Přestože již ČSSD za obrázek sklidila lehký posměch, sociální demokracie tak odvážná není a o oficiální propagační materiál se vůbec nejedná. „Není to oficiální vizuál sociální demokracie k projektu Česko 20+. Jde o soukromou aktivitu toho člověka, který to na Twitter dal,“ uvedl mluvčí ČSSD Mikuláš Klang.

Na Twitteru obrázek zveřejnil mladý člen sociální demokracie z Vysočiny Aleš Urban, který stojí i za dalšími karikaturami o aktuální politice. Sám v komentářích pod fotkou ubezpečuje čtenáře, že nejde o oficiální propagaci: „Je to jen fanouškovské foto, není spojené s politickou kampaní a nebylo ani vytvořeno politickou stranou,“ odpověděl v angličtině jinému diskutujícímu.

Kromě tohoto obrázku vytvořil Urban ještě jednu karikaturu, která projekt podporuje. Tentokrát však na ní nefigurují lidé z ČSSD. Přestože nejde o oficiální materiál, tak karikaturu s autem sdílel na svém Twitteru také například Bohuslav Sobotka.

Cílem projektu Česko 20+ je podle Sobotky debatovat s veřejností i odborníky o tom, jak by měla Česká republika vypadat za 20 let. Podle premiéra je důležité, aby se debata vedla déle než jen jedno čtyřleté volební období. Sociální demokraté se v projektu chtějí zaměřit na „šťastnější rodiny, moderní školství, vstřícnější zdravotnictví, spravedlivý sociální systém a dostatek pracovních příležitostí“.

Čtěte také: Hádka mezi ČSSD a ANO, kam s přebytkem rozpočtu. Lidovci uprostřed