2 Teroristický útok

Palestinec pobodal v Tel Avivu v autobuse 10 lidí

, AKTUALIZOVÁNO

Deset cestujících autobusu pobodal dnes v centru Tel Avivu podle izraelských médií palestinský útočník. Policie muže při pronásledování postřelila a poté zadržela. Policejní mluvčí Micky Rosenfeld prohlásil, že podle všeho šlo o teroristický útok. 

Mluvčí citovaný agenturou AP uvedl, že 23letý Palestinec z místa ranního útoku utekl, ale policisté ho pronásledovali a dopadli. Předtím muže postřelili, přičemž zranění je prý lehké. 

Rosenfeld přesně neuvedl, kolik lidí útočník pobodal, ani jaký je jejich zdravotní stav. Izraelská média uvádějí, že zraněno bylo deset lidí, z toho tři vážně. Mezi těžce zraněné patří také řidič autobusu, kterého útočník bodl do hrudníku. 

V listopadu byla na Západním břehu Jordánu 25letá izraelská žena ubodána na autobusové zastávce, útočník byl na místě zastřelen. K dalšímu útoku nožem došlo rovněž v listopadu minulého roku, během kterého ve vlakové stanici v Tel Avivu zabil Palestinec vojáka izraelské armády. 

Čtěte také: 'I Palestinci trpí kvůli Židům.' Moderátor BBC se musel omluvit

Nepište o prasatech, uráží to muslimy a židy, rozhodlo nakladatelství

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.