2 Teroristický útok

Palestinec pobodal v Tel Avivu v autobuse 10 lidí

, AKTUALIZOVÁNO

Deset cestujících autobusu pobodal dnes v centru Tel Avivu podle izraelských médií palestinský útočník. Policie muže při pronásledování postřelila a poté zadržela. Policejní mluvčí Micky Rosenfeld prohlásil, že podle všeho šlo o teroristický útok. 

Mluvčí citovaný agenturou AP uvedl, že 23letý Palestinec z místa ranního útoku utekl, ale policisté ho pronásledovali a dopadli. Předtím muže postřelili, přičemž zranění je prý lehké. 

Rosenfeld přesně neuvedl, kolik lidí útočník pobodal, ani jaký je jejich zdravotní stav. Izraelská média uvádějí, že zraněno bylo deset lidí, z toho tři vážně. Mezi těžce zraněné patří také řidič autobusu, kterého útočník bodl do hrudníku. 

V listopadu byla na Západním břehu Jordánu 25letá izraelská žena ubodána na autobusové zastávce, útočník byl na místě zastřelen. K dalšímu útoku nožem došlo rovněž v listopadu minulého roku, během kterého ve vlakové stanici v Tel Avivu zabil Palestinec vojáka izraelské armády. 

Čtěte také: 'I Palestinci trpí kvůli Židům.' Moderátor BBC se musel omluvit

Nepište o prasatech, uráží to muslimy a židy, rozhodlo nakladatelství

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.