Krnáčová ji nevyhodila. Poradkyně teď kvůli neonacismu končí sama

Problematická minulost poradkyně

Krnáčová ji nevyhodila. Poradkyně teď kvůli neonacismu končí samaAKTUALIZOVÁNO
Primátorka s našpulenými rty pózuje s Martinou Bauerovou, která má problematickou minulost. Březen 2015. Foto: Repro: Twitter Adriany Krnáčové
1
Domov
Filip Nachtmann
Sdílet:

Pražská primátorka odmítla rozvázat spolupráci se svou PR poradkyní, u níž se ukázalo, že před několika lety zakládala ženskou neonacistickou organizaci. Adriana Krnáčová (ANO) deníku ECHO24.cz řekla, že poradkyně Martina Bauerová byla pouze ve vleku tehdejšího přítele a ona ji za to nebude soudit. Bauerová se nakonec rozhodla skončit sama. S odůvodněním, aby primátorce neškodila. Proti dalšímu angažmá Bauerové už se totiž bouřila opozice.

O problematické minulosti Martiny Bauerové informoval minulý týden deník ECHO24.cz. PR poradkyně, která Krnáčové radí s lifestylovými tématy, v roce 2007 zakládala ženskou neonacistickou organizaci National Resistance Supporters – Women Side. Organizace měla za cíl sjednotit dívky a ženy, které se v té době pohybovaly kolem neonacistického hnutí v Česku.

„Bylo to období, kdy jsem dospívala a hledala se. Byla za tím láska k nesprávnému klukovi,“ vysvětlovala Bauerová životní etapu, kdy koketovala s neonacismem. Primátorce o tom neřekla.

Zdálo se ale, že spolupráce obou žen bude i nadále pokračovat. Krnáčová totiž v pondělí sdělila, že k ukončení externí spolupráce se svou poradkyní nemá žádný důvod.

„Rozhodnutí, zda Martina Bauerová skončí či nikoliv, je na ní. Za mě, dle informací, které mi poskytla, důvod nevidím,“ odpověděla primátorka na otázku, zda bude s Bauerovou nadále spolupracovat. A dodala, že poradkyně svou práci odvádí dobře: „Podle toho, co vím, se Martina do ničeho nezapojovala, byla mladá a ve vleku tehdejšího přítele, nevidím tedy důvod ji v tomto ohledu soudit.“

Spolupráci s Krnáčovou nakonec ale ukončila sama Bauerová. Jak informoval server Blesk.cz, nechce mladá poradkyně primátorce škodit: „Přestože mám ráda práci, kterou pro primátorku dělám, nechci, aby kvůli mně byla soustem médií. Rozhodla jsem se svůj externí úvazek na magistrátu s okamžitou platností ukončit.“

Opozice: Jiné řešení než konec Bauerové není

Problematická minulost Bauerové vadila opozici. Například šéf pražské ODS Filip Humplík se nechal slyšet, že lidé, kteří se jakkoliv zapletli s neonacismem, by měli být vyloučeni z veřejného života.

„Považuji proto za skandální, že pro Adrianu Krnáčovou jako externí poradkyně pracuje Martina Bauerová, která v roce 2007 spoluzakládala ženskou neonacistickou organizaci. S paní primátorkou se rozcházíme v názoru na vedení hlavního města, ale věřím, že se shodujeme v tom, že k neonacismu se má přistupovat s nulovou tolerancí,“ prohlásil Humplík.

Více čtěte: Zakládala neonacistickou organizaci. Teď radí Krnáčové

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články