Zakládala neonacistickou organizaci. Teď radí Krnáčové

"mladická nerozvážnost"

Zakládala neonacistickou organizaci. Teď radí KrnáčovéNOVÉ
Primátorka s našpulenými rty pózuje s Martinou Bauerovou (blondýna uprostřed), která má problematickou minulost. Trio doplňuje mluvčí ANO Lucie Kubovičová (vpravo). Foto: Repro: Twitter Adriany Krnáčové
1
Domov
Filip Nachtmann
Sdílet:

Pražské primátorce Adrianě Krnáčové radí s tím, na jaké akci se ukázat, jakého běhu pro dobrou věc se zúčastnit a jak obecně přistupovat k lifestylovým tématům. V minulosti se ale mladá PR poradkyně Martina Bauerová věnovala úplně jiným věcem. Ještě předtím, než pomáhala například Agrofertu, zakládala v roce 2007 ženskou neonacistickou organizaci National Resistance Supporters – Women Side. Primátorka o její minulosti nic neví. Sama Bauerová deníku ECHO24.cz řekla, že šlo před lety o mladickou nerozvážnost a s neonacisty už nemá nic společného.

K založení ženské neonacistické organizace National Resistance Supporters – Women Side došlo zhruba na jaře 2007. Ze jejím vznikem stála právě (tehdy dvacetiletá) Bauerová. Organizace měla za cíl sjednotit dívky a ženy, které se v té době pohybovaly kolem neonacistického hnutí v Česku.

„Bylo to období, kdy jsem dospívala a hledala se. Byla za tím láska k nesprávnému klukovi,“ vysvětluje dnes Bauerová životní etapu, kdy koketovala s neonacismem.

Několik měsíců po vzniku organizace došlo k jejímu rozštěpení a útlumu, nicméně o mladé dívce bylo slyšet i později. Píše se o ní v bakalářské práci, která se věnuje roli žen v současném českém neonacistickém hnutí, hned v několika textech si jí všimla antifašistická organizace Antifa. Třeba když se Bauerová v roce 2009 měla podle této organizace účastnit schůzky, kde nechyběly výrazné tváře Národního odporu a kde se probírala mediální strategie po úderné policejní akci Power zaměřené proti pravicovým extremistům.

Antifa Bauerové dokonce věnuje jeden celý text pod titulkem Neonacistické PR – Martina Bauerová. A upozorňuje, že dívka v době výše zmiňované schůzky pracovala v jedné z největších českých PR agentur AMI Communications.

Krnáčová o ničem neví

Bauerová později dělala PR i Agrofertu Andreje Babiše, a zřejmě tak se dostala až k současné pražské primátorce Adrianě Krnáčové. Pro ní pracuje externě a radí jí s lifestylovými tématy. Krnáčová o její minulosti ale nic neví.

„Paní primátorce jsem o tom neříkala, neměla jsem a ani dnes nemám pocit, že by se jednalo o nějakou zásadní životní etapu nebo něco, co bylo důležité. Nikdy jsem neudělala nic špatného a velmi brzy jsem šla úplně mimo tu scénu, s níž už nemám nic společného,“ dodává Bauerová.

Tím, že v minulosti zakládala neonacistickou organizaci, byli na magistrátu překvapeni. Nicméně Adriana Krnáčová je až do pondělí na dovolené a tiskovému mluvčímu se nepodařilo do publikace článku její reakci na nové informace sehnat.

O Bauerové bylo v souvislosti s Krnáčovou slyšet jen jednou. Když letos v březnu společně na Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu špulily rty na selfie.

Čtěte také: Krnáčová ustoupila taxikářům. Nebudou zkoušky, ani blokáda

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články