1 "mladická nerozvážnost"

Zakládala neonacistickou organizaci. Teď radí Krnáčové

NOVÉ

Témata: , ,

Pražské primátorce Adrianě Krnáčové radí s tím, na jaké akci se ukázat, jakého běhu pro dobrou věc se zúčastnit a jak obecně přistupovat k lifestylovým tématům. V minulosti se ale mladá PR poradkyně Martina Bauerová věnovala úplně jiným věcem. Ještě předtím, než pomáhala například Agrofertu, zakládala v roce 2007 ženskou neonacistickou organizaci National Resistance Supporters – Women Side. Primátorka o její minulosti nic neví. Sama Bauerová deníku ECHO24.cz řekla, že šlo před lety o mladickou nerozvážnost a s neonacisty už nemá nic společného.

K založení ženské neonacistické organizace National Resistance Supporters – Women Side došlo zhruba na jaře 2007. Ze jejím vznikem stála právě (tehdy dvacetiletá) Bauerová. Organizace měla za cíl sjednotit dívky a ženy, které se v té době pohybovaly kolem neonacistického hnutí v Česku.

„Bylo to období, kdy jsem dospívala a hledala se. Byla za tím láska k nesprávnému klukovi,“ vysvětluje dnes Bauerová životní etapu, kdy koketovala s neonacismem.

Několik měsíců po vzniku organizace došlo k jejímu rozštěpení a útlumu, nicméně o mladé dívce bylo slyšet i později. Píše se o ní v bakalářské práci, která se věnuje roli žen v současném českém neonacistickém hnutí, hned v několika textech si jí všimla antifašistická organizace Antifa. Třeba když se Bauerová v roce 2009 měla podle této organizace účastnit schůzky, kde nechyběly výrazné tváře Národního odporu a kde se probírala mediální strategie po úderné policejní akci Power zaměřené proti pravicovým extremistům.

Antifa Bauerové dokonce věnuje jeden celý text pod titulkem Neonacistické PR – Martina Bauerová. A upozorňuje, že dívka v době výše zmiňované schůzky pracovala v jedné z největších českých PR agentur AMI Communications.

Krnáčová o ničem neví

Bauerová později dělala PR i Agrofertu Andreje Babiše, a zřejmě tak se dostala až k současné pražské primátorce Adrianě Krnáčové. Pro ní pracuje externě a radí jí s lifestylovými tématy. Krnáčová o její minulosti ale nic neví.

„Paní primátorce jsem o tom neříkala, neměla jsem a ani dnes nemám pocit, že by se jednalo o nějakou zásadní životní etapu nebo něco, co bylo důležité. Nikdy jsem neudělala nic špatného a velmi brzy jsem šla úplně mimo tu scénu, s níž už nemám nic společného,“ dodává Bauerová.

Tím, že v minulosti zakládala neonacistickou organizaci, byli na magistrátu překvapeni. Nicméně Adriana Krnáčová je až do pondělí na dovolené a tiskovému mluvčímu se nepodařilo do publikace článku její reakci na nové informace sehnat.

O Bauerové bylo v souvislosti s Krnáčovou slyšet jen jednou. Když letos v březnu společně na Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu špulily rty na selfie.

Čtěte také: Krnáčová ustoupila taxikářům. Nebudou zkoušky, ani blokáda

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.