Exguvernér Singer jde do dozorčí rady Moneta Money Bank

nový post bývalého guvernéra ČNB

Exguvernér Singer jde do dozorčí rady Moneta Money BankNOVÉ
Miroslav Singer Foto:

FOTO: Jan Zátorský

1
Ekonomika

tb Echo24

Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer přijal nabídku na členství v dozorčí radě Moneta Money Bank. Kromě Singera byla členkou rady zvolena i Marie Luisa Cicognani, která působila například v Evropské bance pro obnovu a rozvoj v Londýně. Oba dva noví členové byli v bývalé GE Money Bank vybráni s okamžitou platností.

Krátce po skončení šestiletého působení na postu guvernéra ČNB v loňském roce začal Miroslav Singer působit jako ředitel institucionálních vztahů a hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding. Ve funkci guvernéra se musel vypořádat s doznívající finanční krizí a prosazoval režim devizových intervencí, které oslabily českou korunu.

„Miroslav Singer je nezávislý a splňuje předpoklady pro výkon funkce člena dozorčí rady. Jeho odborná způsobilost, důvěryhodnost a zkušenosti podléhají ve smyslu zákona o bankách posouzení ze strany České národní banky,“ uvedl generální ředitel Moneta Money Bank Tomáš Spurný.

Singer začal svoji kariéru v roce 1994 jako zástupce ředitele v CERGE-EI. O rok později se stal členem dozorčí rady a následně působil jako člen představenstva České pojišťovny. Od roku 1996 působil pět let jako hlavní ekonom a člen dozorčí rady Expandia banky. Později se přesunul do PWC, kde byl až do roku 2005 ředitelem oddělení podnikových restrukturalizací. V roce 2005 se dostal do České národní banky, kde byl nejprve pět let viceguvernérem a poté šest let guvernérem banky.

Čtěte také: ČNB ukončila intervence, koruna okamžitě posílila

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.