1

EU + NATO = větší bezpečnost

Témata: , ,

Otázka bezpečnosti se v posledních měsících stala v evropských zemích silným tématem. A to nejenom bezpečnost vnitřní a kontrola vnější hranice, o které se začalo oprávněně hovořit v souvislosti s migrační krizí, ale i bezpečnost vnější. Téměř 70 procent našich občanů podporuje naše členství v NATO a vnímá Alianci jako garanta naší obrany.

Svět okolo nás se v uplynulých letech výrazně změnil a je zřejmé, že podceňovat naši vlastní obranyschopnost a výdaje na armádu bylo chybou. Své závazky musíme plnit. V posledních měsících se s ohledem na změněnou bezpečnostní situaci zintenzivnily rozhovory mezi nejvyššími představiteli NATO a EU, kteří 6. prosince letošního roku přišli již s konstruktivními návrhy na posílení spolupráce mezi těmito i pro nás životně důležitými institucemi. Tyto návrhy se zaměřují především na obranu proti hybridním a kybernetickým hrozbám, boj proti nelegální migraci, spolupráci v oblastech jako jsou vojenská cvičení nebo rozvoj obranných schopností.

Je v životním zájmu i České republiky, aby tyto pro nás klíčové instituce, co nejúžeji spolupracovaly a netříštily své kapacity. Jen tak dokážeme jako Evropané čelit i novým bezpečnostním hrozbám.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.