Okno do života Matěje Stropnického: „V tramvaji mi nadávají“

LAPÁLIE MATĚJE STROPNICKÉHO

Okno do života Matěje Stropnického: „V tramvaji mi nadávají“NOVÉ
Matěj Stropnický. Foto: Foto: www.matejstropnicky.cz
1
Domov

vb Echo24

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický opět využil sobotní den volna, aby se podělil s běžným lidem o zážitek ze svého života. Tentokrát se rozepsal o nepříjemné zkušenosti, kterou prodělal během jízdy tramvají. Konkrétně ho prý slovně napadl muž, který vypadal jako námořník ve výslužbě, a který ho obvinil z podpory imigrace muslimů. Stropnický zároveň uvedl, že za podobné incidenty podle něj může prezident Zeman.

„Už se mi to stalo v krátké době podruhé. Nastoupil jsem do tramvaje, sedl si a najednou za mnou na zadní plošině někdo začne na celý vagon volat: ‚To je ten hajzl, kterej k nám zve muslimy, aby znásilňovali naše český ženy, já to tady všem řeknu, je to Matěj Stropnický, podívejte se na něj.‘,“ popsal Stropnický, jak nepříjemný zážitek začal.

Předseda Strany zelených dodal, že neznámý muž nebyl zrovna zběhlý v politické argumentaci, a proto chtěl vzniklý spor vyřešit pěstmi. „Tak co ty zm*de, rozdáš si to se mnou, pojď, vystup, ať tě můžu zmalovat,“ řekl prý muž ve vojenských botách a maskovacím oblečení, který svým vzhledem připomínal „námořníka ve výslužbě“.

Stropnický ve svém facebookovém příspěvku uvádí, že se vzhledem k okolnostem rozhodl celou věc přejít mlčením a počkat, dokud neznámý agresor nevystoupí. „Pán dost trvá na svém, vydrží to celých sedm dlouhých minut z Jiřáku na Italskou v té koloně, naštěstí na mne ale nesahá a na výstupu ohlásí, že až mne potká příště, budu rád, když to přežiju,“ popsal Stropnický závěr incidentu.

Předseda politické strany následně zdůraznil, že ani nepříjemný zážitek ho nepřiměje změnit způsob, jakým se pohybuje po Praze. „Tramvají budu jezdit dál, žádné schovávání se do auta. Prát se nebudu, ani ale zas extremismu a blbosti ustupovat,“ vzkázal.

Může za podobné útoky Zeman?

Zároveň se zapřemýšlel nad tím, co mohlo neznámého muže přimět k tomu, aby mu od plic řekl svůj názor, přičemž usoudil, že na vině je prezident Zeman. Onen „námořník ve výslužbě“ podle Stropnického mohl mít pocit, že při nadávání hovoří za tu část české veřejnosti, která si nepřeje přijímat běžence. „Právě taková je cena ‚politických bodů‘ z víření strachu a nenávisti,“ uvedl.

už se mi to stalo v krátké době podruhé. Nastoupil jsem do tramvaje, sedl si a najednou za mnou na zadní plošině někdo...

Zveřejnil(a) Matěj Stropnický dne 5. březen 2016

Stropnického příspěvek následně rozproudil bouřlivou debatu. Zatímco část uživatelů mu v komentářích vyjádřila podporu, někteří se nad jeho textem pozastavili. „Nevíte co Stropnický hulí? Musí to bejt kvalita,“ poznamenal například jeden uživatel.

Nejedná se totiž o první případ, kdy Stropnický využil sobotní den volna, aby se podělil o nevšední zážitek. Například před čtrnácti dny překvapil hlubokou úvahou o kuchyňských houbičkách. Předseda strany, která by se ráda podílela na řízení veřejného života, tehdy došel k překvapivému závěru, že poslední houbička z balení mu zpravidla vydrží déle než ty předchozí a používá ji klidně i tři měsíce.

Čtěte také: Šetřivý Matěj Stropnický: Houbičku používám tři měsíce

O další rozruch se potom postaral výrok, který pronesl v rozhovoru pro Týdeník Echo. Stropnický totiž v rozhovoru uvedl, že „není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou“.

Čtěte také: Není normální, aby 80 % Čechů lítalo na dovolenou