Šetřivý Matěj Stropnický: Houbičku používám tři měsíce

O ČEM PŘEMÝŠLÍ PŘEDSEDA ZELENÝCH?

Šetřivý Matěj Stropnický: Houbičku používám tři měsíceNOVÉ
Matěj Stropnický. Foto: Foto: www.matejstropnicky.cz
1
Domov

vb Echo24

Matěj Stropnický, který od konce ledna vede Stranu zelených, znovu překvapil. Předseda strany, která by se ráda dostala do parlamentu, totiž na Facebooku zveřejnil pozoruhodnou úvahu, kde rozebírá svůj vztah k houbičkám na umývání. Stropnický v příspěvku uvádí, že poslední houbička z balení mu na rozdíl od těch předchozích vydrží klidně i tři měsíce. Čtenáře, kteří by si snad nebyli jistí, jestli mluví vážně, pak ujistil, že při psaní textu nebyl pod vlivem lysohlávek.

„Odhodlal jsem se dnes konečně k umytí umyvadla a vany. Mám už asi tři měsíce poslední houbičku pro tyto účely z původního balíku pět za cenu čtyř,“ píše Stropnický v úvodu svého příspěvku, aby vysvětlil,co ho v sobotu odpoledne přivedlo k úvahám o houbičkách na umývání.

Předseda politické strany si následně pokládá otázku, jak to, že mu poslední houbička vydržela tak dlouho, když ty předchozí dosloužily podstatně dříve. „Tu poslední mám tak dlouho ne snad proto, že by ta jedna tzv. zdarma byla trvanlivější, ale zkrátka proto, že vždycky zapomenu koupit novou,“ snaží se najít odpověď na záludnou otázku.

Stropnický se následně ve svých úvahách přesunul do oblasti marketingu, když napsal, že právě tento „efekt poslední houbičky“ možná využívají i prodejci hygienických pomůcek: „A na to právě prodejci sází, proto se jim vyplatí dát nám jednu navíc: když si koupíme ne jednu, která by vydržela dlouho, ale víc jich, je dostatečně pohodlné předchozí čtyři vyhodit ne zcela opotřebované, neboť v balíčku je další na dosah.“

Jinými slovy se předseda Strany zelených pokusil na své ‚houbičkové úvaze‘ doložit, že čím méně houbiček člověk má, tím spořivěji s nimi zachází.

Svérázná úvaha mladého politika následně nevyhnutelně dospěla ke svému závěru, který je podle Stropnického ten, že lidé by měli „kupovat houbičky po jedné“, protože „ušetří“. V úplném závěru potom pro zvídavé čtenáře zdůraznil, že při formulování své úvahy zacházel pouze s houbičkami na umývání a nikoli s těmi halucinogenními. „Psáno bez požití Psilocybe čili Lysohlávky,“ napsal do závorky na konec textu.

pranepatrná sobotní úvaha o houbičkách na mytí koupelen, nádobí a tak, která záhy přejde v zobecnění. Odhodlal jsem se...

Zveřejnil(a) Matěj Stropnický dne 20. únor 2016

Časté lety českých občanů

Přestože někomu může připadat překvapivé, že předseda strany, která by se ráda dostala do parlamentu, tráví čas přemýšlením o podobných věcech, faktem zůstává, že se nejedná o první výrok Matěje Stropnického, který vzbudil ohlas.

Před nedávnem se například část veřejnosti pozastavila nad výrokem, který pronesl v rozhovoru pro Týdeník Echo. Stropnický totiž v rozhovoru uvedl, že „není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou“.

Čtěte také: Není normální, aby 80 % Čechů lítalo na dovolenou

Stropnický se do čela Strany zelených dostal na konci ledna, když ve volbách nového předsednictva zvítězil nad starostou Prahy 4 Petrem Štěpánkem a středoškolským učitelem Janem Šlechtou. Stropnický tehdy získal 117 z celkových 222 hlasů. Během stranického sjezdu mimo jiné uvedl, že v prezidentské volbě na přelomu let 2012/2013 podpořil současného prezidenta Miloše Zemana.

Čtěte také: Stropnický šéfem zelených: Volil jsem Zemana. Ten teď uboze straší