1 Bezpečnostní poradenství

Šándor radí s bezpečností metra. Dopravní podnik mu platí 2500 na hodinu

, NOVÉ

Témata: ,

Pražský dopravní podnik má zřejmě peníze na rozdávání. Bývalému šéfovi Vojenské zpravodajské služby Andoru Šándorovi platí za poradenství o bezpečnosti nezvykle vysokou částku – 2500 korun na hodinu. Pro dopravní podnik pracuje Šándor jen asi 50 hodin měsíčně, ale za měsíc si přijde na 125 tisíc korun bez DPH. Lukrativní smlouva je navíc uzavřena na dobu neurčitou, upozorňuje deník Právo, který s informací přišel.

Šándor pro Pražský dopravní podnik poskytuje poradenství týkající se bezpečnostních opatření. Sám Šándor uvedl, že se třeba podílí na kategorizaci bezpečnosti jednotlivých stanic metra. Analyzuje také možné kybernetické hrozby a věnuje se ochraně počítačových systémů. Radí také ohledně krizového plánu v případě výpadku proudu.

Bývalému šéfovi vojenské tajné služby vyplácí dopravní podnik 2500 korun bez DPH za hodinu práce. Šándor přitom odvede zhruba 50 hodin za měsíc, za což mu přijde výplata ve výši 125 tisíc korun. Ročně pak příjem jen z dopravního podniku dosahuje 1,5 milionu korun, zjistilo Právo z registru smluv a na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Taková hodinová sazba za poradenství je v komerčním prostředí značně neobvyklá.

Výhodná paušální smlouva je navíc uzavřena na dobu neurčitou, Šándor ji podepsal v září 2014. Za dopravní podnik ji podepsal tehdejší generální ředitel Jaroslav Ďuriš. Dopravní podnik přímo oslovil Šándora, o jiných kandidátech ani neuvažoval a nevypsal žádné výběrové řízení. „Důvodem k výběru pana Šándora coby bezpečnostního poradce byly jeho odborné způsobilosti a dosavadní praxe v dané oblasti,“ uvedl pro Právo dopravní podnik.

Šándor si tak od roku 2014 přišel už na 3,5 milionů korun. Ještě předtím měl přitom obdobnou paušální smlouvu u Ředitelství silnic a dálnic, kde radil s bezpečností dálnice D1.

Čtěte také: Náměstek podepsaný pod smlouvou s Kapschem dostal odměnu 765 tisíc

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.