2 Kremelská propaganda

Kdo šíří v Praze ruskou propagandu? Ruska blízká Zemanovi a Kremlu

, NOVÉ

Témata: , ,

Julia Kinash je mladá Ruska žijící v Praze s vazbami na prezidenty Vladimira Putina i Miloše Zemana. Vede mezinárodní hnutí Youth Time a v Česku vydává stejnojmenný časopis, který proruskými myšlenkami a politickou aktivizací cílí na mladé lidi. Časopis vychází rusky a anglicky a patří k nejrafinovanějšímu způsobu šíření ruské propagandy, píše server Neovlivni.cz.

Sedmadvacetiletá Julia Kinash je v Praze od roku 2008, informuje Neovlivni.cz. Mezinárodní organizace Youth Time, kterou Kinash vede, se prezentuje jako „nezisková, nestátní, nepol­i­tická, nezávislá orga­ni­zace, založená zás­tupci mládeže z celého světa pro hledání scénářů společného vývoje v budouc­nosti s cílem real­i­zo­vat důs­to­jný život“. Správné „formování“ mysli mladých je pro Youth Time elementární.

V rozporu s uvedenou filosofií hnutí je v jejím působení i v samotném periodiku politizace patrná velmi a osobnosti, které si Youth Time vybírá, nezřídka kritizují západ a v současnosti s tím spojené sankce vůči Rusku. Kinash má vazby na blízkého vlivného přítele prezidenta Putina Vladimira Jakunina, šéfa ruských železnic, což ji mnohdy pomůže k získání rozhovoru s prominentní osobností nejen ruské politiky. 

Jakunin je jedním z Rusů figurujícím na sankčním seznamu USA. Vladimir Jakunin byl i u zrodu Youth Time v roce 2010, jakožto fórum Diaologu civilizací pořádá pravidelné konference na Rhodosu. Na tyto debaty se sjíždí zpravidla vrcholní politici sympatizující s Ruskem včetně Miloše Zemana. 

Čtěte také: Zvláštní host na Hradě - Putinův přítel Jakunin

S českým prezidentem pořídila Julia Kinash už dva rozhovory, Zeman se objevil také na jedné z obálek časopisu. Rozhovor s ním se točil kolem politiky a ukrajinské krize, kdy nezapomněl zmínit, že on byl vždy proti protiruským sankcím.

Mezi lifestylovými tématy o trendech, kterými se prezentuje Youth Time především, se ale vyskytují čitelné proruské „podprahové“ zprávy, jako byl rozhovor s Alexandrem Karelinem. Bývalý řecko-římský zápasník je člen ruské Dumy a s Kinash se bavil nejvíce opět o politice. Časopis Youth Time vychází kromě ČR také v Německu a Rusku šestkrát do roka za 73 korun v nákladu 28 tisíc.

Čtěte také: Češi přestávají dotovat ruský časopis Artěk

42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.