1 "O účasti Semelové jsme nevěděli"

Soudružka Semelová v Havlově knihovně. Omlouváme se, píše Žantovský

, NOVÉ

Témata: , , ,

Komunistická poslankyně Marta Semelová, která proslula zpochybňováním zločinů totality v Československu, promluvila o školství v Knihovně Václava Havla. Ve čtvrteční předvolební debatě o vzdělávání pořádané Českou středoškolskou unií zde vystoupili zástupci pěti parlamentních stran. Jak o den později uvedl ředitel instituce Michael Žantovský, Semelová za KSČM vystoupila, aniž by o tom knihovna předem věděla. Od celé akce se proto instituce distancovala a veřejnosti se omluvila.

Samotná účast KSČM knihovně, která má střežit odkaz disidenta a prezidenta Václava Havla, z důvodu hájení názorové plurality nevadila. Žantovský se ohradil pouze proti tomu, že strana byla zastoupena právě poslankyní Semelovou.

„V duchu odkazu Václava Havla zastáváme toleranci ve veřejné diskusi, a to i vůči názorům a stranám, s kterými nesouhlasíme. Proto jsme a priori účasti zástupce parlamentní KSČM nebránili. Nemůžeme se ale smířit s tím, že ji v diskusi zastupovala soudružka Semelová, která popírá, omlouvá a hájí zločiny komunistického režimu, včetně justiční vraždy Milady Horákové,“ uvedl na webu knihovny Žantovský.

„Popírání zločinů komunismu je stejně hanebné jako popírání holokaustu a mělo by být také i trestně postižitelné. To, že se osoba tak žalostného charakteru má veřejně vyjadřovat k otázkám výchovy mladé generace, je pak politický skandál, za který je odpovědná i strana, kterou soudružka Semelová reprezentuje,“ myslí si ředitel.

„Knihovna Václava Havla se distancuje od celé akce, kterou účast pí. Semelové nenapravitelně znehodnotila, a ze srdce se omlouvá všem, kdo si váží památky obětí komunistického režimu a odkazu Václava Havla. K této omluvě se připojuji i osobně,“ napsal Michael Žantovský.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Komunistická poslankyně Marta Semelová proslula svou otevřenou adorací Klementa Gottwalda nebo názorem, že obsazení Československa v roce 1968 nebylo okupací, ale internacionální pomocí. Také pochybuje o tom, že byla přiznání Milady Horákové ve vykonstruovaném politickém procesu vynucená.

Čtěte také: Europoslanci podali trestní oznámení na Tomia Okamuru. Za pomluvu a lži

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.