1 lživé výroky

Europoslanci podali trestní oznámení na Tomia Okamuru. Za pomluvu a lži

, NOVÉ

Témata: ,

Skupina lidoveckých europoslanců podala trestní oznámení na poslance Tomia Okamuru za pomluvu a poškozování dobrého jména. Toho se měl předseda strany SPD dopustit tím, že šířil lživý seznam dvanácti europoslanců, kteří údajně hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za to, že odmítla přijímat uprchlíky.

Okamura ve svém vyjádření tvrdil, že 18. května hlasovalo 12 českých europoslanců pro uvalení sankcí na Česko.

Ve skutečnosti se ale 18. května hlasovalo o tom, zda má Komise spustit řízení o nesplnění povinnosti. Pro spuštění tenkrát hlasovali dva poslanci z TOP 09, Luděk Niedermayer a Stanislav Polčák.

Okamurou zmíněných dvanáct europoslanců poté ve stejný den podpořilo jiné usnesení s názvem Strategie EU pro Sýrii, ve kterém jsou členské státy vyzývány k dalšímu přijímání uprchlíků ze Sýrie.

„Okamurovy lži byly už mnohokrát prokázány, ale není možné, aby mu vše dál procházelo, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení za poškozování dobrého jména a pomluvu,“ řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). K němu se v trestním oznámení přidali i Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda (oba KDU-ČSL).

„Když Okamura s tímto svým neověřeným seznamem interpeloval pana premiéra Sobotku a další politiky na půdě poslanecké sněmovny, přešla jsem to, protože na výroky ve sněmovně se vztahuje imunita. Nicméně se ukazuje, že svou kampaň dál staví právě na těchto lžích, nestyděl se je zopakovat i během vystoupení v televizi, ve svých předvolebních novinách a neustále je sdílí na sociálních sítích, kde mají jeho příspěvky bohužel obrovský dosah,“ dodala Šojdrová.

Okamura trestní oznámení označil jako čiré zoufalství. „Pro Českou republiku budou mít jejich činy katastrofální důsledky. Bohužel pro tyto europoslance se lež stala denním chlebem,“ uvedl Okamura pro Echo24.

Tomáš Zdechovský již dříve na svém facebookovém profilu uvedl, že případné vysouzené peníze chce darovat na charitu.

 

Čtěte také: Bratrský boj. „Bojím se, že Tomio spolupracuje s Putinem,“ říká starší Okamura

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.