1 ŠPION V JADERNÉM TÝMU?

V Íránu zadrželi člena týmu, který vyjednal jadernou dohodu

, NOVÉ

Témata: , ,

V Íránu zadrželi člena týmu, který loni vyjednal se světovými mocnostmi přelomovou dohodu o íránském jaderném programu. Zadržený byl obviněn ze špionáže, oznámil v neděli mluvčí íránského ministerstva spravedlnosti Gholámhosejn Mohsení Edžeí.

Muže, který nebyl blíže identifikován, propustili po několika dnech na kauci, stále je ale vyšetřován, uvedl mluvčí na pravidelné každotýdenní tiskové konferenci. Obviněného nazval „špionem, který se infiltroval do jaderného týmu“, uvedla íránská média.

Historická dohoda byla uzavřena loni v červenci se šesti velmocemi (USA, Rusko, Čína, Británie, Francie a Německo). Írán se zavázal k omezení části svých jaderných provozů a ke splnění řady dalších podmínek. Výměnou byly zrušeny mezinárodní sankce, které byly na Írán uvaleny za jeho předchozí neochotu vyjasnit sporné body jaderných aktivit. Dohoda vstoupila v platnost letos v lednu.

Čtěte také: Rúhání: Mocnosti nesplnily závazky vyplývající z jaderné dohody

Írán hlásí úspěšný test rakety středního doletu. USA protestují

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.