1

Policie zadržela u Lipna skupinu uprchlíků. Bylo mezi nimi jedenáct dětí

,

Témata: ,

Jihočeští policisté ve čtvrtek ráno zadrželi skupinu uprchlíků ze Sýrie. Jednalo se o osm dospělých, se kterými cestovalo jedenáct dětí. Jedná se v pořadí čtvrtý případ nelegální migrace. Uprchlíci byli podle police značně vyčerpaní.

Situaci řeší specialisté odboru cizinecké policie řeší od šesté hodiny ranní. „Dnes ráno se na základě telefonického oznámení o pohybu podezřelé skupiny osob u Jenišova, na tuto oblast zaměřily policejní hlídky. Na silnici z Horní Plané na Černou v Pošumaví pak policisté zadrželi skupinu cizinců ze Sýrie,“ uvedl mluvčí jihočeského policejního ředitelství Jiří Matzner.

Cizinci vstoupili na území republiky v rozporu s právními předpisy, bez cestovních dokladů a povolení k pobytu. Policisté celou skupinu převezli na pracoviště cizinecké policie do Českých Budějovic. Zatím zjistili, že jde o čtyři rodiny ze Sýrie v počtu 19 osob, čtyři muži, čtyři ženy a jedenáct dětí.

Policisté vyčlenili pro celou skupinu zvláštní místnost, tak aby děti byly stále v přímém kontaktu s rodiči. Ve spolupráci s Charitou ČB zajistili značně vyčerpaným uprchlíkům základní nápoje a stravu a dětem také drobné hračky. Z dosud provedených výslechů je pravděpodobné, že tři příbuzné rodiny uprchly z regionů ovládaných a zničených bojovníky islámského státu.

Policisté osoby prověří v dostupných databázích a zahájí správní řízení. Jeho výsledkem bude pravděpodobně ukončení pobytu na území ČR.

Čtěte také: Policie na Kosu rozháněla uprchlíky i hasicími přístroji

,