1 Přebírání filmových cen

Politické protesty na předávání Oscarů? Akademie umění je vítá

, NOVÉ

Témata: ,

Cheryl Boone Isaacová, šéfka Akademie filmového umění a věd, organizace, která uděluje Oscary, řekla, že podporuje hvězdy v jejich politických protestech při přebírání těchto filmových cen. Očekávaným tématem dnešního udílení Oscarů je nový prezident Spojených států Donald Trump, kterého například zmínila už Meryl Streepová při Zlatých glóbech, uvádí server Sky News.

„Věc, se kterou jsme všichni spokojeni, je, že máme svobodu projevu,“ řekla Isaacová. „Je to lidské a navíc jelikož nikdo dopředu neví, jaké jméno je napsané v obálce, i spontánní,“ dodala. Isaacová uvedla, že věří, že během téměř minutových projevů všichni přítomní uslyší něco smysluplného a dojemného.

Do prezidenta Donalda Trumpa se opřela hvězdná herečka Meryl Streepová už při přebírání Zlatých glóbů. Při ocenění za celoživotní dílo ve svém šestiminutovém poděkování odvrátila pozornost od sebe a zaměřila se na politiku. Zvolenému prezidentovi Trumpovi vytýkala, že je arogantní. Šéf Bílého domu reagoval tak, že je herečka přeceňovaná.

Někteří herci se ale domnívají, že politické názory do projevů nepatří. Britsko-americký herec Andrew Garfield, který je nyní nominován na nejlepšího herce za výkon ve filmu Hacksaw Ridg: Zrození hrdiny, si myslí, že celebrity začínají mít větší vliv než politici, což je podle něj špatně. „Bohužel se celebrity dostaly do bodu, kdy je jejich hlas významnější než lidí v určitých oblastech,“ řekl Garfield. „To je škoda a nemělo by to tak být. Vzhledem ke kulturní situaci, ve které jsme, tomuto příliš nefandím,“ dodal.

Čtěte také: Neuvěřitelný skandál Národní galerie v Praze

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.