Opustila ANO a prozradila: Odrovnali mnoho členů, na každého vedou složku

PRAKTIKY VE VLÁDNÍM HNUTÍ

Opustila ANO a prozradila: Odrovnali mnoho členů, na každého vedou složkuNOVÉ
Darja Tomaniecová opustila hnutí ANO a raději zvolila přechod jako nestraník do klubu KSČM. Foto: FOTO: Facebook Darji Tomaniecové.
1
Domov

lie Echo24

Opustila hnutí ANO a prozradila, jak to prý ve straně chodí. Zastupitelka Havířova Darja Tomaniecová odešla z ANO v červnu, tedy o měsíc dříve, než tak učinila poslankyně Kristýna Zelienková. Ta tehdy svůj dobrovolný konec zdůvodňovala slovy: „Nevěřím Babišovu heslu Nelžu a nekradu.“ Tomaniecová jde však ještě dál: „Doslova odrovnali mnoho členů v celém kraji. Příkazy, zákazy, sledování, na každého si vedou složku.“ Než aby setrvala v ANO, tak raději přešla jako nestraník do klubu KSČM.

Tomaniecová v rozhovoru pro Parlamentní Listy mezi důvody pro svůj odchod uvedla nerespektování většinového názoru nebo nerespektování usnesení oblastních organizací krajem, v ANO prý neexistuje žádná diskuse.

„Na každého si vedou složku a na koho nic nenajdou, tak si vymyslí. Od smyšlené nevěry přes intriky po vymyšlená trestní oznámení. I já a můj partner jsme byli a po mém odchodu stále jsme terčem jejich lživé kampaně. Sledují, s kým a kde se stýkáte i s kým si telefonujete. Jednu dobu jsem se stále ohlížela, jaká auta za mnou jezdí,“ řekla Tomaniecová. „Nepůjdeš-li sama, zničíme tě,“ tak prý znělo jejich heslo.

„Byla jsem svědkem cílené likvidace nepohodlných členů již těsně po volbách do zastupitelstev, kdy začal první boj o koryta. Ti, kteří ve volbách makali a byli slušní, byli odstaveni na vedlejší kolej, a ti, kteří věděli, s kým být kamarád, ti dostali za odměnu i několik dobře placených míst,“ nebrala si servítky bývalá zastupitelka hnutí v Havířově.

„Doufám, že se ČR nedočká diktatury, kterou jsem zažila v ANO“

Ta se netajila ani svou změnou názoru na šéfa ANO Babiše od prvotního okouzlení po shledání „lhářem“. „Co se týče celorepublikového měřítka, tak i zde jsem změnila svůj názor na pana Babiše. Kauza Čapí hnízdo, kdy veřejně lhal, další usvědčení ze lži v Otázkách Václava Moravce atd. Svědčí to o jednostranných zájmech, které až budoucnost ukáže v tom pravém světle,“ myslí si Tomaniecová.

A dodává, že jako řešení zvažovala více alternativ, jednou z nich byl i úplný odchod ze zastupitelstva. Pro setrvání v zastupitelstvu nakonec rozhodl „slib lidem“, pro které chtěla pracovat a nevzdávat se. „S KSČM jsme byli v koalici a měli jsme rozpracováno mnoho projektů, na kterých bych ráda i nadále spolupracovala, proto jsem se při odchodu ze zastupitelského klubu zařadila ke klubu KSČM,“ zdůvodnila.

Tomaniecová závěrem dodala, že i přes údajné šílené praktiky v hnutí jednoho muže, jak se ANO často přezdívá, je triumf strany v příštích volbách pravděpodobný: „Obávám se, že ANO přišlo o řadu schopných lidí, a naopak nalákalo mnoho příživníků a rektálních horolezců, kterým tento systém svědčí. Doufám, že se v brzké době ČR nedočká podobné diktatury, kterou jsem zažila v hnutí ANO. Bohužel, v naší republice platí, že slibem nezarmoutíš, proto je velká pravděpodobnost, že příští volby opravdu ANO vyhraje.“

Čtěte také: Babišovi novináři připravují půdu pro silného vůdce

Babiš v izolaci. Široká koalice konečně pochopila, že šéf rozumí jen síle