1 PRAKTIKY VE VLÁDNÍM HNUTÍ

Opustila ANO a prozradila: Odrovnali mnoho členů, na každého vedou složku

, NOVÉ

Témata: , , ,

Opustila hnutí ANO a prozradila, jak to prý ve straně chodí. Zastupitelka Havířova Darja Tomaniecová odešla z ANO v červnu, tedy o měsíc dříve, než tak učinila poslankyně Kristýna Zelienková. Ta tehdy svůj dobrovolný konec zdůvodňovala slovy: „Nevěřím Babišovu heslu Nelžu a nekradu.“ Tomaniecová jde však ještě dál: „Doslova odrovnali mnoho členů v celém kraji. Příkazy, zákazy, sledování, na každého si vedou složku.“ Než aby setrvala v ANO, tak raději přešla jako nestraník do klubu KSČM.

Tomaniecová v rozhovoru pro Parlamentní Listy mezi důvody pro svůj odchod uvedla nerespektování většinového názoru nebo nerespektování usnesení oblastních organizací krajem, v ANO prý neexistuje žádná diskuse.

„Na každého si vedou složku a na koho nic nenajdou, tak si vymyslí. Od smyšlené nevěry přes intriky po vymyšlená trestní oznámení. I já a můj partner jsme byli a po mém odchodu stále jsme terčem jejich lživé kampaně. Sledují, s kým a kde se stýkáte i s kým si telefonujete. Jednu dobu jsem se stále ohlížela, jaká auta za mnou jezdí,“ řekla Tomaniecová. „Nepůjdeš-li sama, zničíme tě,“ tak prý znělo jejich heslo.

„Byla jsem svědkem cílené likvidace nepohodlných členů již těsně po volbách do zastupitelstev, kdy začal první boj o koryta. Ti, kteří ve volbách makali a byli slušní, byli odstaveni na vedlejší kolej, a ti, kteří věděli, s kým být kamarád, ti dostali za odměnu i několik dobře placených míst,“ nebrala si servítky bývalá zastupitelka hnutí v Havířově.

„Doufám, že se ČR nedočká diktatury, kterou jsem zažila v ANO“

Ta se netajila ani svou změnou názoru na šéfa ANO Babiše od prvotního okouzlení po shledání „lhářem“. „Co se týče celorepublikového měřítka, tak i zde jsem změnila svůj názor na pana Babiše. Kauza Čapí hnízdo, kdy veřejně lhal, další usvědčení ze lži v Otázkách Václava Moravce atd. Svědčí to o jednostranných zájmech, které až budoucnost ukáže v tom pravém světle,“ myslí si Tomaniecová.

A dodává, že jako řešení zvažovala více alternativ, jednou z nich byl i úplný odchod ze zastupitelstva. Pro setrvání v zastupitelstvu nakonec rozhodl „slib lidem“, pro které chtěla pracovat a nevzdávat se. „S KSČM jsme byli v koalici a měli jsme rozpracováno mnoho projektů, na kterých bych ráda i nadále spolupracovala, proto jsem se při odchodu ze zastupitelského klubu zařadila ke klubu KSČM,“ zdůvodnila.

Tomaniecová závěrem dodala, že i přes údajné šílené praktiky v hnutí jednoho muže, jak se ANO často přezdívá, je triumf strany v příštích volbách pravděpodobný: „Obávám se, že ANO přišlo o řadu schopných lidí, a naopak nalákalo mnoho příživníků a rektálních horolezců, kterým tento systém svědčí. Doufám, že se v brzké době ČR nedočká podobné diktatury, kterou jsem zažila v hnutí ANO. Bohužel, v naší republice platí, že slibem nezarmoutíš, proto je velká pravděpodobnost, že příští volby opravdu ANO vyhraje.“

Čtěte také: Babišovi novináři připravují půdu pro silného vůdce

Babiš v izolaci. Široká koalice konečně pochopila, že šéf rozumí jen síle

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.