Polsku navzdory. Země EU rozhodly, že Tuska v čele Evropské rady nechají

TUSK V ČELE EVROPSKÉ RADY

Polsku navzdory. Země EU rozhodly, že Tuska v čele Evropské rady nechajíAKTUALIZOVÁNO
Donald Tusk Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Země Evropské unie ve čtvrtek na summitu v Bruselu rozhodly, že prodlouží mandát současnému předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi. Na Twitteru to uvedlo několik předsedů vlád členských zemí osmadvacítky, kteří o věci rozhodovali. Proti tomu, aby bývalý polský premiér Tusk v EU dále zastával vrcholnou funkci, ostře vystupovala nynější polská vláda premiérky Beaty Szydlové.

„Evropská rada rozhodla o zvolení Donalda Tuska předsedou pro další funkční období. Proti bylo jen Polsko,“ uvedl také český premiér Bohuslav Sobotka.

Tusk tak nyní bude řídit unijní vrcholné schůzky až do konce listopadu 2019. „Děkuji za to, že jste mi drželi palce, a za srdečnou podporu. To pomohlo,“ reagoval na znovuzvolení na Twitteru.

Rozhodnutí není překvapením, pro pokračování Tuska ve stávající funkci se při příchodu na summit vyslovili v zásadě všichni prezidenti a premiéři s výjimkou Szydlové. Její vláda navrhla vlastního kandidáta – europoslance Jacka Saryusze-Wolského – a varovala, že by nemusela souhlasit s celými závěry čtvrteční vrcholné schůzky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Evropská unie Tuskova rivala na summit vůbec nepozvala

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články