1 Obama na Twitteru

Obama překonal popové hvězdy, jeho tweet má nejvíc lajků v historii Twitteru

, NOVÉ

Témata: ,

Poselství bývalého prezidenta USA Baracka Obamy, kterým na Twitteru burcuje národ proti nenávisti, trhá rekordy. Tweet se stal nejlajkovanějším příspěvkem v dějinách Twitteru. Ve středu odpoledne měl 3,2 milionu lajků.

V poselství, které bývalý prezident zveřejnil na Twitteru poté, co auto najelo do davu proti neonacistických demonstrantů, při čemž zemřel jeden člověk, se Obama rozhodl citovat ikonického jihoafrického vůdce Nelsona Mandelu.

„Nikdo se nenarodí s nenávistí k jiné osobě kvůli barvě kůže nebo z důvodu náboženství...“

„Lidé se až během života učí nenávidět. A když se mohou naučit nenávisti, mohou se naučit i lásce...“ V dalším tweetu Obama citoval Nelsona Mandelu, když napsal, že „Láska je lidskému srdci přirozenější, než její opak“.

Příspěvek měl ve středu odpoledne 3 190 266 lajků a 1 276 327 sdílení. Obama tak předběhl slavné oscarové selfie a především tweet Ariany Grande, které doposud vedla s 2 703 656 lajky.

Nedávno vyvolal ohlas jiný Obamův tweet, ve kterém povzbudil svého bývalého soupeře v prezidentské volbě Johna McCaina v boji se zákeřnou nemocí: „John McCain je americký hrdina a jeden z nejodvážnějších bojovníků, jaké jsem kdy poznal. Rakovina ještě netuší, s kým má tu čest. Nandej jí to, Johne“, napal Obama.

Bývalý prezident strávil začátek letošního roku v klidu na dovolené, ale už od podzimu se společně se svými spolupracovníky plánuje znovu angažovat v politice Demokratické strany, informoval o tom The Hill v pátek. Většinu svých snah bude zaměřovat na fundraising a kampaně, například pro kandidáta na virginského guvernéra Ralpha Northama. Odborníci však varují, že by měl Obama být opatrný s kritikou Donalda Trumpa.

Čtěte také: Akce bílých rasistů vyvolává v USA odpor, kritiku sklízí i Trump

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.