Babiše opustil píárista. Odešel k poradci ministra Chovance

Jako ze Sparty do Slavie

Babiše opustil píárista. Odešel k poradci ministra ChovanceNOVÉ
Andrej Babiš a Milan Chovanec před zasedáním vlády Foto: Ilustračí foto: Jan Zatorsky
Domov

Tomáš Pergler

Hnutí ANO přišlo o jednoho ze svých zkušených mediálních expertů. Bývalý novinář Jaromír Hasoň, který v uplynulých čtyřech letech pomáhal Andreji Babišovi s politickými projevy a psal jeho texty do novin, přestoupil do jedné z největších českých komunikačních agentur Bison & Rose. Tu spoluvlastní Miloš Růžička, poradce ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD a jeden z vlivných kuloárních hráčů v politice i byznysu.

Chovanec v poslední době několikrát obvinil lidi z okolí Babiše, že proti němu rozjíždějí špinavou kampaň – například kauzu údajné korupce v České poště nebo fotomontáž s nahou ženou. S mediální obranou ministrovi pomáhá právě Růžička a jeho tým.

Čtěte také: Chovanec s nahou ženou. Kvůli fotomontáži podá trestní oznámení

Hasoň nebyl bezprostředně k zastižení. Podle zdroje deníku ECHO24.cz se od Babiše rozhodl odejít, protože se už v ANO necítil dobře. Jednou z jeho posledních služeb pro hnutí byla kriticky laděná zářijová reportáž z cesty uprchlíků přes maďarsko-rakouskou hranici. Text vyvěsil Babiš na svém facebookovém profilu. Hasoň tvrdil, že byl na hranicích jako soukromá osoba.

Čtěte také: ANO se veze na protiuprchlické vlně: Všude je zápach a odpadky

Podle serveru Mediář.cz Hasoň nastoupil do Bison & Rose na pozici konzultanta. Na starosti bude mít projekty společenské odpovědnosti firem (CSR) a online komunikaci klientů.