Ztracená zpěvačka O’Connor se už nepohřešuje, je v bezpečí

Ztracená zpěvačka O’Connor se už nepohřešuje, je v bezpečíAKTUALIZOVÁNO
Panorama

Zmizelá...

Echo24

Pohřešovaná zpěvačka Sinéad O‘Connorová byla několik hodin po vyhlášení pátrání objevena a je v bezpečí. Oznámila to policie v americkém Chicagu, kde si irská hudebnice v neděli brzy ráno (v poledne SELČ) vyjela na kole a od té doby byla nezvěstná. Padesátiletá umělkyně si získala proslulost koncem 80. let, svět zaujala hlavně písní Nothing Compares 2 U. Česko navštívila třikrát, naposledy v roce 2010.

Mluvčí policie v chicagské předměstské čtvrtí Wilmette Eric Peterson podle agentury AP oznámil, že je již známo místo jejího pobytu a není v nebezpečí. Žádné podrobnosti policie nezveřejnila. Za jakým účelem se Sinéad O‘Connorová ve Wilmette zdržovala, není známo.

Pátrání bylo vyhlášeno dnes ráno místního času, kdy se na policii obrátil člověk tvrdící, že se zpěvačka nevrátila z nedělní cyklistické projížďky.

Autorem písně Nothing Compares 2U, která O‘Connorovou proslavila, je nedávno zemřelý americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince. O‘Connorová počátkem května z odpovědnosti za jeho smrt obvinila amerického herce a baviče Arsenia Halla, který podle ní Prince přivedl k drogám. Hall podal na zpěvačku žalobu a žádá pět milionů dolarů.

O‘Connorová trpí bipolární afektivní poruchou, kterou lékaři diagnostikovali před víc než deseti lety. O svých psychických problémech několikrát veřejně hovořila. V roce 2007 řekla v talk-show moderátorce Oprah Winfreyové, že před stanovením diagnózy bojovala s myšlenkami na sebevraždu a pronásledovaly ji děsy. Díky léčbě prý sice našla větší vyrovnanost, nemoc ale nezmizela.

Před čtyřmi lety zpěvačka ze zdravotních důvodů zrušila plánovanou sérii vystoupení. Novinářům řekla, že lékaři jí po „velmi vážné krizi“ doporučili odpočinek. Odpor kolegů i médií v USA několikrát vyvolalo její kontroverzní chování a nevybíravé výroky. Proslula mimo jiné tvrdou kritikou římskokatolické církve.

O‘Connorová byla čtyřikrát vdaná a má čtyři děti.

Čtěte také: Do Prahy se vrátí Red Hot Chili Peppers. Ke vstupence přidají nové album

Související články