1 Mluvčí 'bojuje' s Peroutkou

Ovčáček hledá, hledá a nenachází. Tak chrlí jeden článek za druhým

, NOVÉ

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček přitvrzuje ve sporu ohledně výroků novináře Ferdinanda Peroutky. Vlně kritiky, která se proti němu zvedla po zveřejnění Peroutkova článku Dynamický život, čelí po svém. Za další dva dny zveřejnil další dva Peroutkovy texty, které mají dokazovat jeho údajný kontroverzní postoj k nacismu.

Ovčáček měl každý týden na stránkách Hradu zveřejňovat text, kterým poukazuje na Peroutkovo pronacistické cítění. Článkem Dynamický život, který zveřejnil toto pondělí, však pobouřil i mnohé, kteří se doteď ke sporu nevyjadřovali. Právě za tento text totiž slavný český novinář skončil v koncentračním táboře.

Místo aby nyní mluvčí spor mírnil, zveřejnil od té chvíle již další dva Peroutkovy sporné články s názvy Nový rozměr k Německu a Ani – ani. A opřel se i do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který ho zveřejnění článku Dynamický život vyzval skrze Twitter k rezignaci.

„Pan europoslanec žádá moji hlavu za zveřejnění celého textu článku ‚Dynamický život‘ bez doprovodného komentáře, napsal Ovčáček na svém facebookovském profilu a zdůraznil, že „po vydání tohoto článku NEBYL F. Peroutka znovu zatčen, ale dál publikoval v Přítomnosti a v Lidových novinách. Například stať podporující dikci Výstrahy říšského protektora, ale i jiné kontroverzní texty.“

Za zveřejnění Peroutkova článku Dynamický život se na mluvčího snesla kritika z levé i pravé části politického spektra. Ozval se proti němu například i předseda sněmovny Jan Hamáček,  předseda ODS Petr Fiala, místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová nebo ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Čtěte také: ‚Zatloukají jako děti.‘ Hrad schytává kritiku zleva, zprava

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.