Mládek a Ťok Hermana nepodrželi. Zemanova slova prý neslyšeli

Svědci vydírání?

Mládek a Ťok Hermana nepodrželi. Zemanova slova prý neslyšeliEXKLUZIVNĚ, AKTUALIZUJEME
Domov

Echo24

Oslav slovenského státního svátku 8. září na pražské ambasádě, kde měl prezident Miloš Zeman vyhrožovat Danielu Hermanovi kvůli setkání s dalajlamou, se vedle ministra kultury zúčastnili také ministr dopravy Daniel Ťok (ANO) a ministr obchodu Jan Mládek (ČSSD). Vyplývá to ze stránek města Třeboň, kde o akci informovala tamní starostka. Právě o dvou nejmenovaných ministrech, kteří měli být svědky Zemanových slov, hovořil Herman. Prezident tu měl spojit zrušení ministrovy schůzky s dalajlámou s udělením vyznamenání pro jeho strýce Jiřího Bradyho.

„Na pozvání velvyslance Slovenské republiky v Praze Petera Weisse se ve čtvrtek 8. září 2016 zúčastnila starostka Třeboně Terezie Jenisová recepce u příležitosti oslavy státního svátku Slovenské republiky – Dne Ústavy SR. Mezi hlavními hosty nechyběl prezident České republiky Miloš Zeman a dále ministr dopravy Dan Ťok, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr kultury Daniel Herman,“ uvádí se na stránkách města Třeboň v příspěvku z 10. září.

Ministři Ťok ani Mládek na zaslané SMS, zda byli svědky Zemanových slov, nereagovali.

Při pondělním příchodu na Úřad vlády Mládek potvrdil, že byl u rozhovoru Zemana s Hermanem. Obsah ale prý neposlouchal. „O čem přesně, to já nevím, protože jsem mluvil jak s panem prezidentem, tak s panem velvyslancem,“ uvedl. Od té doby, co jsem sledoval rozhovor ministra s prezidentem, rozhodně v něm nepadlo nic o panu Bradym či vyznamenání, dodal. Informuje DVTV.cz. Oslavy 28. října se zúčastní. Rovněž lituje, že se Herman sešel s dalajlamou na půdě ministerstva kultury. Ťok uvedl, že soukromému rozhovoru Hermana se Zemanem nevěnoval pozornost.

Na ambasádě měl Zeman Hermanovi pohrozit, že vyznamenání pro jeho strýce Jiřího Bradyho zruší, pokud se setká s dalajlamou. Ministr uvedl, že konverzaci byli přítomni i další svědci, mezi nimi dva členové vlády. Herman je zatím nechtěl jmenovat. „Nechci je stavět do nepříjemné situace, protože za to vůbec nemohou, dostali se k tomu jako slepý k houslím. A pokud nebudou chtít, nebudu je nutit. Záleží na nich,“ uvedl v neděli pro média.