2 Znovu v ODS

Klaus mladší: Vracím se do politiky, protože se tu rozrůstá neomarxismus

NOVÉ

Témata: , , ,

Václav Klaus mladší, který se v pondělí stal po osmileté pauze znovu členem ODS, nevylučuje, že by příští rok mohl být jedním z kandidátů strany do sněmovních voleb. Klaus se pro návrat mezi občanské demokraty rozhodl, protože se podle něj zhoršuje doba a chodit do práce a věnovat se koníčkům přestává stačit. Jak řekl deníku ECHO24.cz, ubývá svoboda, lidé jsou zastrašováni a v Evropské unii se začíná rozrůstat neomarxismus.

Klaus mladší, který z ODS vystoupil v roce 2008, po svém návratu uvedl, že na stranu nikdy tak úplně nezanevřel. „Takřka vždy jsem ODS volil a v posledních době s jejími představiteli intenzivně spolupracuji jako expert v oblasti školství. Opětovný vstup do aktivní politiky je logickým vyústěním této spolupráce,“ říká.

A připomíná tak sblížení, ke kterému došlo už na jaře 2014, kdy z něj nový předseda Petr Fiala udělal svého poradce a experta ODS na školství. Podle Klause je teď navíc pravý čas se do strany vrátit. Doba se prý zhoršuje a chodit do práce, věnovat se koníčkům a rodině přestává stačit.

„Přibývá úbytku svobody, lidé se zastrašují, nesmí se říkat určité věci. Kdybych například stále byl ředitelem školy, nemohu si dovolit říkat, co říkám. A nejde přitom o nijak šokující prohlášení. V Evropské unii se začíná rozrůstat neomarxismus a je třeba s tím něco dělat,“ je přesvědčený Klaus a dodává: „Česká vláda tomu jen přihlíží a premiér zvlášť je vůči EU patolízalský. Nijak těm neomarxistickým opatřením a plánům nebrání. Když se podíváme na otázku migrační krize a postoje Maďarska, Polska či Slovenska, my se oproti nim chováme jako nějaká bláznivá Belgie.“

Kandidatura? Zatím jde o předčasnou otázku

Klaus se nakonec na svém návratu dohodl s dejvickým sdružením na Praze 6. To ho vnímá jako jasnou posilu, i když preference syna zakladatele ODS jsou jinde než v komunální politice. Možná proto Klaus mladší nijak nerozporuje informace deníku ECHO24.cz, že by mohl být jedním z kandidátů ODS pro sněmovní volby v roce 2017.

„Je pravda, že mou preferencí je celostátní politika a zejména oblast školství. Ne komunální politika. Ale do voleb je ještě daleko, jde o předčasnou otázku,“ reagoval Klaus.

Šestačtyřicetiletý Klaus mladší do ODS poprvé vstoupil už v září 2002. Po dlouhodobějších sporech ji ale opustil o šest let později, když se jeho oblastní organizace rozhodla na šéfa strany podpořit Mirka Topolánka.

Čtěte také: Klaus mladší se vrací do ODS. Stane se jedním z volebních lídrů?


Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.