Místo odbornosti servilita. Z jihočeské ANO prchají členové

Místo odbornosti servilita. Z jihočeské ANO prchají členovéNOVÉ
Domov

Problémy v Babišově hnutí

Echo24

Několik členů opustilo v posledních dnech oblastní sdružení hnutí ANO na Strakonicku a Prachaticku. Podle nich hnutí v regionu rezignovalo na původní myšlenky a vize. Uvedli, že se s tím nemohou ztotožnit. Na svém Facebooku o tom informovala jedna z odcházejících a bývalá předsedkyně prachatického oblastního sdružení ANO, zastupitelka města Radka Paulová.

Přijde chvíle, kdy se bohužel musí říct "Sbohem a šáteček, bylo to překrásné a bylo toho dost ...." ANO dnes jsem...

Zveřejnil(a) Radka Kůtová Paulová dne  1. březen 2016

Předsedkyně jihočeské organizace ANO Radka Maxová ale pochybení odmítá. Podle ní je navíc vystoupení z hnutí osobním rozhodnutím jednotlivého člena.

Paulová uvedla, že k 1. březnu z celkem 11 členů v hnutí na Prachaticku, ukončilo členství v ANO sedm z nich. „Místo odborností a znalostí se zde hledí na servilitu a loajalitu. Jiné názory jsou vnímány jako projev rebelie. Komunikace či předávání informací mezi členy hnutí mimo pevně stanovené struktury krajské organizace pak jako podrazáctví,“ sdělila Paulová ve svém prohlášení. Dále ji zklamal projev Maxové na nedávném krajském sněmu. Jihočeská předsedkyně podle Paulové ve svém vystoupení řekla, že hlavní vizí ANO je zvítězit na jihu Čech na podzim v krajských volbách a pak sestavit „nějakou koalici.“

Kriticky hodnotil počínání Maxové i zastupitel Strakonic Jan Svoboda. „Jihočeské ANO se vydalo cestou na východ, bez demokratických principů,“ napsal Svoboda, který na členství v hnutí rovněž rezignoval k 1. březnu. Strakonické oblastní sdružení ANO podle něj v posledních měsících opustilo sedm členů.

„Ve svém odůvodnění někteří členové uvádějí, že hnutí opouští své základní myšlenky a vize a že je upřednostňována loajalita před odborností. Toto zdůvodnění zcela odmítám a vnímám ho jako neodůvodněné a nekorektní vůči ostatním členům jihočeské organizace ANO. Jako poslankyně denně hájím a naplňuji základní vize hnutí, kterými jsou vytváření funkční a stabilní společnosti, racionální a pragmatické řízení státu a demokratická diskuse, naplňuji. Svých kolegů si velmi vážím pro jejich pracovitost a právě pro jejich odbornost,“ řekla Maxová.

Čtěte více:Neuvěřitelné podrazy v koalici, stěžuje si Babiš. ‚Jsme za pitomce‘