1

Až paní Marksová najde čas na odpověď, dáme vědět

Témata: ,

Řada podnikatelů i podnikatelských spolků se vymezila proti rozhodnutí ministryně Michaely Marksové utratit 400 milionů za genderová školení. Také Asociace podnikatelů a manažerů nesouhlasí s takovým plýtváním veřejnými prostředky. Myslíme si, že 400 milionů korun lze využít lépe, než na podporu neužitečné činnosti několika zbytečných partiček, které dělají z komára platové nerovnosti velblouda brutální diskriminace.

Před dvěma měsíci oznámila paní Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, že stát finančně přispěje na vyrovnání platů žen a mužů. Jak to udělá? No přece šikovně. Pod zástěrkou narovnávání platů vytvořila ministryně Marksová bohatý zdroj peněz pro své spřízněné, genderově zaměřené organizace. Za 400 milionů korun budou džendrovky radit a vzdělávat. Navíc oznámila, že na nerovné odměňování se zaměří také kontroly z inspekce práce.

Paní Marksové jsme 2.5.2016 odeslali výzvu, v níž ji žádáme, aby

ukončila své aktivity ve věci sledování a kontrolování výše platů podle pohlaví

odvolala státní finanční podporu genderovým aktivitám

zastavila implementaci autoritářských nástrojů do právního systému demokratické České republiky.

Naši žádost jsme zdůvodnili tím, že podle nás jde o neoprávněný zásah do práva zaměstnavatelů a zaměstnanců dohodnout se na podmínkách práce. Dále paní Marksová vnáší do právního systému ČR princip presumpce viny, neboť chce, aby zaměstnavatel prokazoval, proč jsou případně platy různé. A především, ministryně Marksová částkou 400 milionů korun zjevně podporuje genderově orientované neziskové organizace. Domníváme se, že je to neoprávněná a selektivní veřejná podpora.

Rozhodnutí ministryně Marksové podpořit genderově orientovaná školení vysokou částkou čtyř set milionů korun také může nést znaky klientelismu. Ona sama z prostředí genderových neziskových organizací pochází. Je proto možné, že tak podporuje své přátele a známé z doby, kdy s nimi úzce spolupracovala.

Zatím jsme od paní Marksové, ministryně práce a sociálních věcí, nedostali odpověď. Samozřejmě chápeme, že pro státní úřednici a její úřad jsou tři týdny příliš krátká doba. Státní instituce mají na vše nejméně třicetidenní, častěji až šedesátidenní lhůtu. Pokud vůbec nějakou lhůtu, v které musí konat, mají. Víme, že to mají těžké, zatímco podnikatelé a živnostníci mají snadný život, takže lhůty mohou mít výrazně kratší. Proto budeme trpěliví a až paní Marksová najde čas na odpověď občanům, dáme veřejnosti vědět, jak se staví k zbytečnému utrácení stovek milionů korun.

Z nového čísla Otroci ideologických balíčků. Ztráta schopnosti vybočit ze svého davu a svobodně myslet

Echo týdne: Kluzký svah, třetí poločas a pracovní úraz ● Esej: Koněv v San Franciscu ● Svět: Christine Lagardeová a úpadek západní civilizace ● Civilizace: Jak dobře vydělávat on-line ● Recenze: Ke hvězdám raději mlčky

Všude hledám Tolkiena Varování politologa Patricka Deneena
Mučení, které jen tak neskončí Václav Marhoul a jeho adaptace knihy Nabarvené ptáče

/
Autor je podnikatel

Autor je podnikatel a zakladatel Asociace podnikatelů a manažerů. Vybudoval několik úspěšných společností (Everesta, ECS Eurofinance, Marketeers, Inboox, Eyrie a další). Řídí podnikatelskou skupinu VZK Group, která pomáhá v rozjezdu novým či mladým firmám a investuje do nich. 

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.