Ruský vicepremiér Rogozin se prý nepostřelil, jen hrál házenou

Ruský vicepremiér Rogozin se prý nepostřelil, jen hrál házenouNOVÉ
Svět

Nehoda při střelbě

Echo24

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin se během tréninku na střelnici střelil do nohy. S odvoláním na nejmenovaný zdroj to dnes oznámila agentura Interfax. Vicepremiérovi spolupracovníci ale později zprávu o střelném zranění popřeli, Rogozin prý utrpěl úraz při tréninku házené.

Vicepremiér Rogozin má na starosti zbrojení a vesmírný program. Na pondělním zasedání kabinetu, posledním v tomto roce, však chyběl. Podle Interfaxu právě kvůli nešťastnému zranění na střelnici.

„Dmitrij Olegovič se zranil na noze a je v jedné z moskevských nemocnic,“ citoval Interfax svůj zdroj, podle kterého vicepremiér není v ohrožení života, nicméně dosud se léčí.

„Tuto zprávu nepotvrzujeme, neodpovídá skutečnosti,“ řekl agentuře RIA Novosti Rogozinův asistent Nikita Anisimov. Vicepremiér je podle něj už v práci a dnes řídil poradu o stavbě kosmodromu Vostočnyj. Připustil ale, že Rogozina před několika dny postihl drobný sportovní úraz, během házenkářského tréninku, a pár dní se zotavoval na nemocenské.

Záběry Rogozina sedícího na poradě se objevily i v televizi. Kamery však zabíraly vicepremiéra jen po pás, nohy nebyly vidět.

Rogozin před deseti dny publikoval na internetu záběry, jak za hudebního doprovodu střílí z pistole – zbraň držel nejprve oběma rukama, pak jen jednou a nakonec pálil ze dvou pistolí současně.

V souvislosti se zprávou o střeleckém úrazu mnohá ruská média připomněla Rogozinova slova z letošního července, kdy o možných ruských odvetných opatření za západní sankce v kosmickém průmyslu řekl, že „nechystáme se střelit do vlastní nohy“.

Stanice BBC připomněla, že to není poprvé, co se zranění vysoce postavených politiků stávají tématem zpráv. V listopadu se tak psalo o zlomené noze mluvčího vyšetřovatelů Vladimira Markina během přátelského hokejového utkání. V březnu 2012 média tvrdila, že šéf vesmírné agentury Roskosmos Vladimir Popovkin skončil v nemocnici, protože se prý popral; oficiálně se příčinou hospitalizace stalo přepracování. Popovkin později odstoupil ze zdravotních důvodů, loni v červnu zemřel ve věku 56 let.

Březnová desetidenní nepřítomnost prezidenta Vladimira Putina na veřejnosti vyvolala v médiích spekulace, zda si prezident léčí chřipku, anebo má opět potíže se zády. Kreml zvěsti o nemoci popřel, žádné vysvětlení však nenabídl.

Za sovětských dob bývaly zprávy o zdravotním stavu vysoce postavených činitelů pečlivě střeženým tajemstvím a tento zvyk dodnes přetrvává. Současně prezident Putin i dobrodružnými kousky předvádí veřejnosti svou fyzickou zdatnost.

Čtěte také: Generál, který obsadil Krym, nečekaně zemřel

Související články