1 Slovanská družba

Vylučme Ukrajince z řad Slovanů, zaznělo na sjezdu v Moskvě

NOVÉ

Témata:

Strategie boje Ruska a dalších Slovanů pod jeho vedením proti „bezbožnému“ a „fašistickému“ Západu bylo jedním z hlavních témat Všeslovanského sjezdu, který se na konci minulého týdne konal v Moskvě.  Česko reprezentoval mimo jiné Sergej Komkov z Mariánských Lázní, který v minulosti navrhoval Miloše Zemana a Vladimira Putina na Nobelovu cenu míru.

Současná „válka“ Západu proti Rusku je bojem proti „křesťanské civilizaci“. To byla myšlenka, která na Všeslovanském sjezdu zaznívala v různých variantách. Jak informuje ruský server lenta.ru, vystoupení účastníků, kteří přijeli téměř ze všech slovanských zemích, se nesla v ostrém nacionalistickém a někdy i antisemitském tónu.

S návrhem, aby z „řad slovanů byli vyloučeni Ukrajinci“, například přišel Sergej Komkov, šéf krajanské organizace Ruský dům z Mariánských Lázní.  „Žijte si tam se svými Obamy a Merkelovými,“ prohlásil Komkov na adresu Ukrajinců. Dodal, že kolem své organizace se v Česku snaží shromažďovat ruskou diasporu. Z Ruska odešel v 90. letech proto, že za Jelcinovy vlády upozornil, že „zemi doslova řídí američtí poradci“ a kvůli výhrůžkám prý musel emigrovat.

Projev v rubašce

Do Moskvy přijel i zakladatel Českomoravského slovanského svazu Zdeněk Opatřil. Ten svůj projev přednesl v rubašce. Na rozdíl od bojovnějších předřečníků pouze pronesl, že by Slované měli chodit v národních krojích a udržovat slovanské tradice. Absolvent politické školy v Moskvě Opatřil byl poté zvolen do výboru Všeslovanského svazu Z Česka na sjezd, které se konal ještě v rámci pokračujících oslav konce druhé světové války, přijeli také senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši) a exposlanec Václav Exner (KSČM).

Předsedou Všeslovanského svazu byl v Moskvě zvolen Oleg Platonov, jenž je stejně jako řada dalších členů organizace bývalý komunistický kádr. V posledních letech ale proslul spíše zpochybňováním holokaustu a oceňováním Stalina za represe proti Židům.

Leninismus u současných „všeslovanských“ funkcionářů po nástupu Putina vystřídaly  nacionalismus a ideje pravoslaví. „Slovanské národy postupně splynou s Rusy,“ prohlásil například jeden z vystupujících, Oleg Trofimov. Někteří účastníci žádali zákaz výuky Darwinovy evoluční teorie na školách.

Čtěte také: Pod dozor Moskvy se dostávají i české slovanské spolky


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.