Pákistán otrávil nejméně 700 toulavých psů, údajně útočí na občany

Vybíjení psů v Pákistánu

Pákistán otrávil nejméně 700 toulavých psů, údajně útočí na občanyNOVÉ
Svět

ren Echo24

(UPOZORNĚNÍ: Text obsahuje drastické fotografie) Úředníci v největším pákistánském městě Karáčí nechali otrávit nejméně 700 toulavých psů, vysloužili si za to tvrdou kritiku. Psi údajně ročně pokousají tisíce lidí a podle úřadů neexistuje jiný způsob, jak problému zamezit. Informaci přinesla agentura Reuters.

Na fotografiích jsou zachycena těla mrtvých psů válející se na ulicích ve dvou částech města, kde je pracovníci shromažďovali k likvidaci. Obyvatelé města až na výjimky však kolem těchto míst projíždějí a nevěnují jim pozornost. Otrava a odklízení mrtvých těl naopak vzbudily ostrou kritiku od uživatelů sociálních sítí, kteří jsou jednáním orgánů pobouřeni. Většinou samozřejmě ale mimo Pákistán.

„Je to hrozné a neuvěřitelně kruté,“ píší uživatelé na sociálních sítích. Dále vyzývají k uvalení sankcí na Pákistán za porušování práv zvířat.

Pákistánské úřady se však brání tím, že tisíce toulavých psů ohrožují téměř dvacetimilionovou populaci města na jihu země. Pravidelné vybíjení psů provádějí tak, že ukryjí jedovatou tabletu v nastraženém kuřecím masu. Kritika na takovéto postupy se dlouhodobě ozývá od bojovníků za práva zvířat.

Podle zastánců vybíjení psů jde však především o ochranu obyvatelstva. V loňském roce bylo například v nemocnici Jinnah v Karáčí přijato 6500 lidí pokousaných psem, letos jde zatím o 3700 případů, uvedl to pro agenturu Reuters vedoucí pohotovosti Seemin Jamali.

Čtěte také: Vietnamští obchodníci zabíjejí krávy několika údery do hlavy