1 Legendární skupina chystá koncerty

U2 patrně oznámí světové turné. Zavzpomínají na The Joshua Tree

NOVÉ

Témata: ,

Fanoušci legendární irské rockové skupiny U2 netrpělivě vyhlížejí pondělí. Čtveřice by totiž podle množících se spekulací měla oznámit nové světové turné. To by navíc mělo být zcela atypické. S novou deskou, po níž vždy následuje koncertní šňůra, skupina otálí již třetí rok. Letošní turné se má ovšem konat na počest nejúspěšnějšího alba v historii U2. Slavná deska The Joshua Tree letos oslaví 30 let.

Spekulace se sbíhají ze všech stran, od zdrojů blízkých skupině, promotérů, vlastníků stadionů. Nové turné by se mělo konat v Severní Americe a Evropě. Za oceánem by mělo podle všeho začít již v květnu a trvat do června. Do Evropy se U2 chtějí přesunout na červenec a srpen. Hrát by měli tentokrát výhradně na stadionech.

Počítá se zřejmě s koncertováním na slavném obřím stadionu Rose Bowl v kalifornské Pasadeně, kde na U2 v roce 2009 přišlo 97 tisíc diváků. Je to stejný stadion, kde Depeche Mode nahrávali svou slavnou koncertní desku a videofilm 101. Hovoří se také o kanadském Vancouveru, kde by turné mohlo začít. Chybět by neměl určitě New York a Chicago.

Evropské zastávky by měly podle spekulací zahrnovat Řím, Londýn, Dublin, Paříž, ze španělských měst buď Barcelonu nebo Madrid, a patrně Amsterdam. Čeští fanoušci budou muset za U2 opět cestovat do zahraničí – na koncert takového rozsahu není v tuzemsku stadion. Nicméně se silně spekuluje, že by se mělo hrát i na Olympijském stadionu v Berlíně pro 80 tisíc diváků. Což by byla podle všeho nejbližší destinace.

Celkem by U2 na vzpomínkovém turné měli odehrát něco mezi 30 až 40 koncerty. Počítá se s tím, že v každém městě by odehráli dvojici vystoupení.

Deska The Joshua Tree vyšla v roce 1987 a definitivně U2 tehdy usadila na trůn světové hudby. Pochází z ní takové hity jako Where the Streets Have No Name, With Or Without You či I Still Haven´t Found What I´m Looking For. Texty písní byly tehdy silně politické a stavěly se proti reaganovské politice ve Střední Americe či pinochetovským zvěrstvům v Chile.

U2 by zároveň v letošním roce měli vydat i zbrusu novou studiovou desku Songs of Experience, která má navázat na Songs of Innocence z roku 2014. Několikrát odkládaný následovník měl původně spatřit světlo světa již v roce 2015. Nyní – i kvůli vzpomínkovému turné – se zdá, že nevyjde dřív než na podzim.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.