1 Od výrobce slavné Vespy

Nákupní taška budoucnosti: samořiditelný robot převeze až 18 kg

, VIDEO UVNITŘ

Témata:

Únavné přenášení těžkých nákupů v igelitových taškách či batozích může už v brzké době patřit minulosti. Italská společnost Piaggio totiž na technickém veletrhu v Bostonu představila svůj nový projekt robotického zavazadla, které bude za svým vlastníkem ujíždět bez jakékoli námahy zcela automaticky. Firma už své vozítko testuje v ostrém provozu, do prodeje se ho chystá uvést do konce letošního roku, píše se na internetových stránkách výrobce.

Nápad, který může někomu znít poněkud šíleně, přitom nepochází od žádných technologických amatérů. Společnost Piaggio už má na svém kontě například legendární skútr Vespa, který si za dlouhých 70 let výroby našel nadšené motoristy po celém světě. Nový projekt z divize Piaggio Fast Forward nese název Gita (v italštině „krátký výlet), jeho ambice jsou však minimálně stejně smělé jako u světoznámého dopravního prostředku.

Kulatý robot měří na výšku 66 centimetrů, do jeho útrob se vejde náklad o celkové váze 18 kilogramů. Pojízdné zavazadlo na dvou kolech bude jezdit zcela samostatně podle navigace umístěné v malém náramku na ruce jeho majitele. K bezpečnosti provozu slouží soustava kamer a senzorů, jimiž je celé tělo Gity osazeno.

 

Gita uvolní lidem ruce a umožní jim tak lépe se soustředit na komplexní a kreativní úkoly každého dne tím, že za ně převezme nudné úkoly související s převážením zboží. Svoji Gitu navíc budete moci vyslat na zcela samostatné mise, zatímco budete zaměstnáni činností na něčem mnohem důležitějším,“ představil nový projekt generální ředitel Piaggio Jeffrey Schnapp.

Italská firma navíc počítá kromě menšího modelu Gita i s jeho větší verzí nazvanou Kilo. Ta bude namísto dvou kol osazena hned třemi, stejně tak se rozšíří i její vnější rozměry. Díky tomu uveze větší robotické vozítko až 100 kilogramů nákladu.

Čtěte také: Příště za nás budou válčit roboti, plánují v USA

V EU budou pracovat roboti a nezaměstnaní budou brát jejich plat. Od státu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.