Uprchlíci vyřeší porodnost? Bělobrádek se brání smyšlenému výroku

Uprchlíci v ČR

Uprchlíci vyřeší porodnost? Bělobrádek se brání smyšlenému výrokuNOVÉ
Pavel Bělobrádek musel vysvětlovat špatnou interpretaci v médiích Foto: Jan Zatorsky
1
Domov

oj Echo24

Vlnu kritiky vzbudil zejména na sociálních sítích zavádějící článek serveru Tiscali o názoru předsedy lidovců Pavla Bělobrádka na uprchlickou otázku a demografii. Klamavá zpráva hlásala v titulku, že podle Bělobrádka by uprchlíci mohli vyřešit nízkou porodnost v České republice. Bělobrádek se proti tvrzení ohradil s tím, že nic takového neřekl. Server Tiscali už znění upravil.

„Ten titulek je fake! To jsem nikdy neřekl. Ti editori jsou fakt…,“ napsal na sociální sítě Pavel Bělobrádek s odkazem na článek serveru Tiscali. Ten v titulku hlásil „Uprchlíci vyřeší nízkou porodnost v Česku, myslí si šéf lidovců“.

 

Ten titulek je fake! To jsem nikdy neřekl. Ti editori jsou fakt...

Posted by Pavel Bělobrádek on  Wednesday, July 8, 2015

 

Po zveřejnění zprávy si ji začali posílat zejména příznivci islamofobních uskupení jako je Islám v ČR nechceme Martina Konvičky. Ten neváhal zprávu odsdílet na stránkách i na Facebooku, kde poměrně ostře kritizoval předsedu KDU-ČSL.

„NEVOLIT. Lidovecký veterinář a velký fanda HALAL porážek BĚLOBRÁDEK chce pomocí běženců zvyšovat naši nízkou porodnost,“ neváhal k odkazu připsat správce facebookových stránek IVČRN.

Zpráva, kterou server v titulku nešťastně překroutil, vyšla původně ve zpravodajském servisu ČTK. Většina serverů ji přebrala ve smyslu lidoveckého podpoření rodin uprchlíků před válkou, zejména pak křesťanských rodin ze Sýrie.

V tomto ohledu zmínil Bělobrádek také demografickou otázku a fakt, že vzhledem k současné situaci by tu některé rodiny mohly zůstat. Počet přijatých imigrantů, které pak vláda ve středu schválila, je dokonce nižší než běžný stav utečeneckých táborů, který činí cca 700 lidí ročně. Vláda chce za 3 roky přijmout 1500 uprchlíků, z toho 1100 jsou už na půdě EU.

Čtěte také: Bělobrádek požaduje stíhání Jakeše a Štrougala

Česko přijme během dvou let 1500 uprchlíků, rozhodla vláda