1 Válka s virem Zika

Kuba nasazuje proti komárům a viru Zika armádu

NOVÉ

Témata: , ,

Další země vytáhla do boje proti viru Zika. Prezident Raúl Castro jako vrchní generál ozbrojených sil povolal armádu a vyzval obyvatele Kuby ke společnému boji proti komárům. Informovala o tom agentura Reuters. První nakažený je podle vlády jen otázkou času.

Vir Zika způsobující horečku a vážné vývojové poruchy u dosud nenarozených dětí sužuje země Latinské Ameriky a Karibiku. Prezident Kuby Raúl Castro povolal proti viru armádu a ke spolupráci vyzval i veřejnost, napsali Reuters. „Je nezbytné, aby každý Kubánec chápal tento boj jako svůj osobní,“ napsal Castro v dopise pro celý národ.

Revoluční ozbrojené síly poskytnout na 9 000 jednotek s posilou 200 členů Národní revoluční policie, oznámil dále Castro. Komunistická vláda přijala plán Ministerstva zdravotnictví proti viru Zika a dalším infekčním nemocem přenášenými komáry, jako je třeba horečka dengue.

Agentuře Reuters prozradil jeden ze zaměstnanců Ministerstva zdravotnictví, jenž nechtěl být jmenován, že lékaři a kliniky mají pátrat po symptomech viru a podezřelé případy umisťovat do nemocniční karantény.

„Zatím nejsou žádné potvrzené případy, ale určitě budou. Zatím tu byly dvě podezření, ale obě se ukázaly jako negativní,“ řekl Reuters zaměstnanec Ministerstva s přístupem k epidemiologickým údajům.

Čtěte více: Co může za mikrocefalii v Brazílii? Zika nebo chemikálie užívaná vládou

Ženy zoufale žádají o nelegální potraty. Kvůli viru zika


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.