Španělského turistu deportují z Barmy. Má vytetovaného Buddhu
Trest za tetování
Španělský turista, který navštívil Barmu, bude pravděpodobně deportován. Důvodem deportace má být tetování zobrazující Buddhu na jeho noze. V Barmě po vojenské vládě, která v zemi vládla devětačtyřicet let, panuje silný vliv buddhismu.
Mniši ve městě Pagan zalarmovali policii, protože uviděli na noze turisty tetování Buddhy. „Informovali nás o tom, protože to bylo velmi nevhodné,“ uvedl policista pro agenturu AFP. Muž byl poté ihned odvezen na policejní stanici. Pagan je turisticky velmi vyhledávané město, hlavně kvůli velkému počtu chrámů.
Deportaci také potvrdil policejní úředník na letišti v Rangúnu. Podle něj bude viník převezen do Bangkoku. „Pošleme ho zpátky, protože porušil naše turistická pravidla,“ uvedl policista.
Země, ve které se většina obyvatel hlásí k buddhismu, byla poznamenána vojenskou juntou a v posledních letech zažívá politickou transformaci. Právě konec vojenské vlády způsobil, že se Barma otevírá zahraničním investorům a také turistům. Stále ale mezi obyvateli převládá názor, že nechtějí být poškození západním vlivem.
Portréty Buddhy ale způsobily problémy už v minulosti. V roce 2014 byl například zadržen kanadský turista, který měl na sobě tetování Buddhy, který sportoval. Deportace se dočkala také britská zdravotní sestra na Srí Lance, která měla stejné tetování na paži. K nucenému odchodu byla vyzvána i přes to, že se snažila úřady přesvědčit, že jde o gesto respektu k náboženství.
Z důvodu odlišných zákonů jsou na thajských letištích plakáty, které upozorňují turisty, aby neodkrývali svá tetování, pokud mají náboženský motiv. Právě země jako Thajsko nebo Barma věří, že lidské tělo se stává méně posvátným, když má jedinec na svém těle tetování Buddhy.