Uprchlíci? Nepřijmeme ani jednoho, prohlásil Babiš

Ministr proti imigrantům

Uprchlíci? Nepřijmeme ani jednoho, prohlásil BabišNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Andrej Babiš pokračuje v ostrých výrocích proti přijímání imigrantů v Evropě. V rozhovoru pro Právo dokonce prohlásil, že Česká republika nemusí přijmout ani jednoho uprchlíka, neboť na to v současné době nemá. Podle ministra financí je nutné soustředit se především na vnitrostátní problémy, až poté může přijít na řadu mezinárodní solidarita.

Babiš po jedné z otázek navrhl nový systém řešení uprchlické krize, založený na tvrdších kontrolách na evropských hranicích. Ministr navrhuje uzavření pozemních přechodů v Turecku, země které by i přesto chtěly uprchlíky do své země přijmout mohou prý využít letecké dopravy. Reformou by navíc měl projít i Schengen. Babiš navrhuje zpřísnění přejezdu mezi státy ve stylu Maďarska.

Ministra financí popudila i slova o povinném přijímání uprchlíků v členských zemí EU. Žádný takový závazek pro Českou republiku podle Babiše neplatí. „Nemáme povinnost a podle mě v této chvíli ani nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Odpovědností politiků je v prvé řadě zaručit bezpečnost našim občanům a až pak uvažovat o případné solidaritě s uprchlíky,“ řekl v rozhovoru.

Výrazný problém podle Babiše představují i média, která o uprchlické krizi neinformují pravdivě. „Potíž je ale v tom, že veřejnoprávní média v některých zemích lidem vymývala mozky, nemluvila o problémech s přistěhovalci a podobně jim lhali politici. To jen napětí mezi domorodým obyvatelstvem a přistěhovalci zvětšuje. Přece není možné, aby Evropané měli menší práva než přistěhovalci,“ prohlásil v rozhovoru.

Český ministr financí rovněž podpořil iniciativu Slovenska s uspořádáním mimořádného summitu, který by se měl týkat nedávných silvestrovských útoků vůči ženám po celém kontinentu. Babiš v souvislosti s tímto problémem razantně odsoudil slova kolínské primátorky, která doporučila ženám procházet se mezi uprchlíky se zdviženou paží. Uprchlíci by se prý měli v zemi, která je přijala chovat jako hosté a ne si vynucovat jakékoli úlevy.

Největší vinu za uprchlickou krizi přitom Babiš i nadále přisuzuje Německu. Závazek přijímat uprchlíky by údajně měly nést pouze země, které uprchlíky přímo pozvaly, což je právě případ našeho západního souseda.

„Evropa a zejména Německo prožívají krizi identity. Nejenom v Německu očividně existuje značný rozdíl mezi zveřejněným míněním mediálních a politických elit a veřejným míněním. Skutečný názor většinové společnosti poznáme až v příštích volbách. Tam se ukáže, nakolik lidé schvalují politiku paní Merkelové,“ zamyslel se Babiš v jiné části interview nad dalším osudem německé kancléřky.

Stejné krizi navíc čelí podle předsedy ANO i Maďarsko či Velká Británie. Babiš tyto státy v rozhovoru vyzval, aby se zamysleli nad tím, zda má skutečně cenu obětovat bohatství, které za dlouhá léta nashromáždily, ve prospěch neznámým imigrantům.

Čtěte také: Překvapení? Na státních rezervách obilí slušně vydělává Babišova firma

Omezit Babišův střet zájmů se rozhodli i dva vládní poslanci

‚Uprchlíci nejsou andělé, ale ani zvířata. Přijal bych je i u sebe‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články