1 Ministr proti imigrantům

Uprchlíci? Nepřijmeme ani jednoho, prohlásil Babiš

NOVÉ

Témata: ,

Andrej Babiš pokračuje v ostrých výrocích proti přijímání imigrantů v Evropě. V rozhovoru pro Právo dokonce prohlásil, že Česká republika nemusí přijmout ani jednoho uprchlíka, neboť na to v současné době nemá. Podle ministra financí je nutné soustředit se především na vnitrostátní problémy, až poté může přijít na řadu mezinárodní solidarita.

Babiš po jedné z otázek navrhl nový systém řešení uprchlické krize, založený na tvrdších kontrolách na evropských hranicích. Ministr navrhuje uzavření pozemních přechodů v Turecku, země které by i přesto chtěly uprchlíky do své země přijmout mohou prý využít letecké dopravy. Reformou by navíc měl projít i Schengen. Babiš navrhuje zpřísnění přejezdu mezi státy ve stylu Maďarska.

Ministra financí popudila i slova o povinném přijímání uprchlíků v členských zemí EU. Žádný takový závazek pro Českou republiku podle Babiše neplatí. „Nemáme povinnost a podle mě v této chvíli ani nemůžeme vůbec nikoho přijímat. Odpovědností politiků je v prvé řadě zaručit bezpečnost našim občanům a až pak uvažovat o případné solidaritě s uprchlíky,“ řekl v rozhovoru.

Výrazný problém podle Babiše představují i média, která o uprchlické krizi neinformují pravdivě. „Potíž je ale v tom, že veřejnoprávní média v některých zemích lidem vymývala mozky, nemluvila o problémech s přistěhovalci a podobně jim lhali politici. To jen napětí mezi domorodým obyvatelstvem a přistěhovalci zvětšuje. Přece není možné, aby Evropané měli menší práva než přistěhovalci,“ prohlásil v rozhovoru.

Český ministr financí rovněž podpořil iniciativu Slovenska s uspořádáním mimořádného summitu, který by se měl týkat nedávných silvestrovských útoků vůči ženám po celém kontinentu. Babiš v souvislosti s tímto problémem razantně odsoudil slova kolínské primátorky, která doporučila ženám procházet se mezi uprchlíky se zdviženou paží. Uprchlíci by se prý měli v zemi, která je přijala chovat jako hosté a ne si vynucovat jakékoli úlevy.

Největší vinu za uprchlickou krizi přitom Babiš i nadále přisuzuje Německu. Závazek přijímat uprchlíky by údajně měly nést pouze země, které uprchlíky přímo pozvaly, což je právě případ našeho západního souseda.

„Evropa a zejména Německo prožívají krizi identity. Nejenom v Německu očividně existuje značný rozdíl mezi zveřejněným míněním mediálních a politických elit a veřejným míněním. Skutečný názor většinové společnosti poznáme až v příštích volbách. Tam se ukáže, nakolik lidé schvalují politiku paní Merkelové,“ zamyslel se Babiš v jiné části interview nad dalším osudem německé kancléřky.

Stejné krizi navíc čelí podle předsedy ANO i Maďarsko či Velká Británie. Babiš tyto státy v rozhovoru vyzval, aby se zamysleli nad tím, zda má skutečně cenu obětovat bohatství, které za dlouhá léta nashromáždily, ve prospěch neznámým imigrantům.

Čtěte také: Překvapení? Na státních rezervách obilí slušně vydělává Babišova firma

Omezit Babišův střet zájmů se rozhodli i dva vládní poslanci

‚Uprchlíci nejsou andělé, ale ani zvířata. Přijal bych je i u sebe‘


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.