Zloděj Trump? Bouří se Queen, Adele i Pavarottiho rodina

Zloděj Trump? Bouří se Queen, Adele i Pavarottiho rodina
Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA. Foto: FOTO: Shutterstock.com.
Svět

PĚVCI VS. KANDIDÁT NA PREZIDENTA USA

lie Echo24

Donald Trump se na republikánském sjezdu v Clevelandu směle označil za kandidáta „práva a pořádku“. Na sjezdu, pro který si prý ukradl píseň We Are The Champions od britské skupiny Queen a slavnou árii Luciana Pavarottiho. Protestují britští rockeři a Pavarottiho rodina, informuje britský Independent.

Píseň We Are The Champions zazněla, aby představila Trumpa na pódiu před bouřícím davem a tehdy, kdy se na pódiu objevila Trumpova manželka Melania chystajíc se na svůj projev (který byl později odhalen jako částečný plagiát k proslovu Michelle Obamové z roku 2008). Skupina Queen na to zareagovala vyjádřením, že jde o neautorizované užití díla proti jejich vůli.

Queen též uvedli, že nechtějí nikdy dál participovat na playlistu republikánského kandidáta během jeho prezidentské kampaně.

Protestuje i rodina italského zesnulého operního pěvce Pavarottiho. Té se nelíbí neautorizované užití árie Nessun dorma (Ať nikdo nespí) z Pucciniho opery Turandot. Tato árie byla často používána k „rozpumpování“ davů před Trumpovým příchodem na pódium.

Italský list Gazette de Modena citoval vdovu po Pavarottim Nicolettu Mantovan: „Hodnoty jako bratrství a solidarita, které Pavarotti během své kariéry hlásal, nejsou kompatibilní s vizí světa pana Trumpa.“

Ve stejném duchu protestuje i známá zpěvačka Adele, od které byly neoprávněně propůjčeny písně In The Deep a Skyfall, právníci zpěváka Stevena Tylera ze skupiny Aerosmith a frontmen skupiny REM Michael Stipe.

Poslední jmenovaný si nebral servítky a kromě nejtvrdších vulgárních nadávek prohlásil: „Jste smutný, dychtící po pozornosti, mocichtivý malý muž. Nepoužívejte naši hudbu nebo můj zpěv pro vaše debilní šaškárny při kampaních!“

Čtěte také: Jsem kandidát práva a pořádku, Trump přijal nominaci

Čtěte také: Trump ohrožuje světovou bezpečnost, říká německý ministr zahraničí

Související články