1 PĚVCI VS. KANDIDÁT NA PREZIDENTA USA

Zloděj Trump? Bouří se Queen, Adele i Pavarottiho rodina

,

Témata: , , , ,

Donald Trump se na republikánském sjezdu v Clevelandu směle označil za kandidáta „práva a pořádku“. Na sjezdu, pro který si prý ukradl píseň We Are The Champions od britské skupiny Queen a slavnou árii Luciana Pavarottiho. Protestují britští rockeři a Pavarottiho rodina, informuje britský Independent.

Píseň We Are The Champions zazněla, aby představila Trumpa na pódiu před bouřícím davem a tehdy, kdy se na pódiu objevila Trumpova manželka Melania chystajíc se na svůj projev (který byl později odhalen jako částečný plagiát k proslovu Michelle Obamové z roku 2008). Skupina Queen na to zareagovala vyjádřením, že jde o neautorizované užití díla proti jejich vůli.

Queen též uvedli, že nechtějí nikdy dál participovat na playlistu republikánského kandidáta během jeho prezidentské kampaně.

Protestuje i rodina italského zesnulého operního pěvce Pavarottiho. Té se nelíbí neautorizované užití árie Nessun dorma (Ať nikdo nespí) z Pucciniho opery Turandot. Tato árie byla často používána k „rozpumpování“ davů před Trumpovým příchodem na pódium.

Italský list Gazette de Modena citoval vdovu po Pavarottim Nicolettu Mantovan: „Hodnoty jako bratrství a solidarita, které Pavarotti během své kariéry hlásal, nejsou kompatibilní s vizí světa pana Trumpa.“

Ve stejném duchu protestuje i známá zpěvačka Adele, od které byly neoprávněně propůjčeny písně In The Deep a Skyfall, právníci zpěváka Stevena Tylera ze skupiny Aerosmith a frontmen skupiny REM Michael Stipe.

Poslední jmenovaný si nebral servítky a kromě nejtvrdších vulgárních nadávek prohlásil: „Jste smutný, dychtící po pozornosti, mocichtivý malý muž. Nepoužívejte naši hudbu nebo můj zpěv pro vaše debilní šaškárny při kampaních!“

Čtěte také: Jsem kandidát práva a pořádku, Trump přijal nominaci

Čtěte také: Trump ohrožuje světovou bezpečnost, říká německý ministr zahraničí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.