1 Německo se bojí Trumpa

Trump ohrožuje světovou bezpečnost, říká německý ministr zahraničí

, NOVÉ

Témata: , ,

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump ohrožuje Spojené státy a světovou bezpečnost a šíří „politiku strachu a izolace“. V rozhovoru pro agenturu Reuters to prohlásil německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Trump podle něj hlásá, že chce obnovit silnou Ameriku, ale zároveň chce omezovat angažovanost USA v zámoří.

„Politika strachu a izolace povede k menší, nikoli větší bezpečnosti, a bude nebezpečná nejen pro Spojené státy, ale i pro Evropu a zbytek světa,“ uvedl ministr.

S obavami očekává Steinmeier Trumpův závěrečný projev na nominační konferenci v Clevelandu. „My, Evropané, čekáme projev republikánského kandidáta, který bude obsahovat nejen sliby silnější Ameriky. Zajímá nás, co to znamená pro svět a pro vztahy s Evropou,“ řekl dále.

Nynější krizová situace ve světě svádí lidi hledat jednoduché recepty, uvedl německý politik. Důležité ale je najít řešení, která fungují a nezakládají se na jednoduchých heslech nebo budování nových zdí, řekl ministr.

Čtěte také: Clintonová: Trump je nebezpečný a bezohledný. Nejvíc v historii USA

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.