1 nejnebezpečnější kandidát na prezidenta

Clintonová: Trump je nebezpečný a bezohledný. Nejvíc v historii USA

, NOVÉ

Témata: , , ,

Donald Trump je nejnebezpečnější kandidát na prezidenta v celé historii Spojených států, prohlásila jeho rivalka z Demokratické strany Hillary Clintonová v rozhovoru pro televizi CBS. Podle Clintonové postrádá Trump jakoukoli sebekázeň, sebekontrolu, nemá žádný cit pro historii a nerozumí limitům moci, které by si měl osvojit každý prezident.

Clintonová v rozhovoru především připomněla Trumpovy výroky týkající se boje proti teroristům. Kandidát za republikány se totiž dříve nechal slyšet, že by nechal zlegalizovat kontroverzní vyšetřovací praktiky podezřelých radikálů nebo zabíjení jejich rodin. „To, co prohlásil, je nejnebezpečnější a nejbezohlednější přístup, jaký jsem kdy viděla u člověka, který by se měl stát prezidentem,“ prohlásila.

Zjevně překvapená moderátorka se zeptala, zda Clintonová měla na mysli takového kandidáta v celé historii Spojených států, na což jí politička přitakala.

Čtěte také: ‚Trump je dobrý člověk s velkým srdcem, který miluje všechny lidi‘

VIDEO: Vykradla Trumpová projev Obamové?

Clintonová může podle svých poradců porazit Trumpa tehdy, pokud voliče přesvědčí o tom, že by jeho vítězství znamenalo nebezpečí pro celou zemi. Začala proto s rétorikou, která poukazuje na Trumpovu nepřipravenost a neschopnost vykonávat úřad prezidenta, informuje CNN.

Podle předvolebního průzkumu z minulého týdne, který zveřejnila televize ABC, si 60 procent dotazovaných myslí, že Trump není způsobilý k tomu být prezidentem. 37 procent je opačného názoru. Clintonová skončila s velmi podobnými výsledky, 59 respondentů ji považuje za vhodnou kandidátku, 39 nikoli.

Čtěte také: Trump představil svého kandidáta na viceprezidenta USA Pence

Že má podle předvolebních preferencí stejné šance na úspěch jako Trump, Clintonová smetla ze stolu s tím, že se jedná teprve o začátek kampaně. „V naší zemi je mnoho strachu. A když jsou Američané znepokojeni, hledají odpovědi. A on nabízí zjednodušující odpovědi,“ prohlásila na Trumpovu adresu. Dodala, že ona naopak hodlá nabídnout „velmi jasné představy, které povedou k výsledkům, a ne jen demagogickou rétoriku“.

Čtěte také: Sanders podpořil Clintonovou: Musí se stát naší prezidentkou

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.