1 RUSKÝ ARMÁDNÍ SOUBOR

Konkurs po katastrofě. Alexandrovci shánějí nové členy

, NOVÉ

Témata: , ,

Konkurs do armádního uměleckého souboru Alexandrovci začne po Novém Roce, řekl ve středu ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Soubor přišel o šest desítek svých členů při nedělním leteckém neštěstí u Soči.

„Co se obsazení týče, zahájíme po Novém roce konkurs do sboru a do orchestru. Tak se to vždy dělalo, vybírali se ti nejlepší, a tak to také bude,“ prohlásil Šojgu. Zároveň poděkoval podnikům, které poskytly pomoc a umožňují ministerstvu obnovit materiální vybavení souboru.

Ministr zdůraznil, že cílem je udržet dobrou pověst a vysokou úroveň souboru.

Alexandrovci letěli z Moskvy do Sýrie povzbudit ruské vojáky, kteří tam působí na straně vládních jednotek bojujících s povstalci. Letadlo v neděli po mezipřistání v Soči krátce po startu spadlo do moře. Zahynulo všech 92 lidí, kteří byli na palubě.

Šojgu řekl, že jeho úřad je v kontaktu s rodinami obětí a že podpoří ty, které budou potřebovat další pomoc. „Jde o manželky, o děti, o bydlení,“ řekl ministr.

Čtěte také: Veliteli, padáme, cituje ruský server výkřik pilota tragického letu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.