Velkorysý dar: Cristiano Ronaldo věnoval Nepálu 7 milionů eur

Fotbalová charita

Velkorysý dar: Cristiano Ronaldo věnoval Nepálu 7 milionů eurNOVÉ
Christiano Ronaldo. Foto: Ilustrační foto: shutterstock.com
Svět

vb Echo24

Fotbalista klubu Real Madrid Cristiano Ronaldo daroval prostřednictvím charitativní neziskové organizace Save the Children 7 milionů eur (přibližně 192 milionů korun) obětem ničivého zemětřesení v Nepálu. Informoval o tom francouzský list So Foot.

Podle francouzského listu 30letý fotbalista, který dříve působil mimo jiné v klubu Manchester United, daroval peníze, aby pomohl místním vyrovnat se s následky tragédie, při které přišlo o život více než 8000 lidí.

V tuto chvíli není jisté jakým způsobem fotbalista peníze daroval, protože londýnská kancelář organizace Save the Children pro britský list The Independent uvedla, že jí nepřišlo žádné oficiální oznámení o štědrém Ronaldově daru. Pravděpodobně však jde pouze o nedorozumění.

Cristiano Ronaldo, jehož majetek časopis Forbes ohodnotil na 250 milionů dolarů (více než 6 miliard korun), je dlouhodobě známý svoji charitativní činností a již v minulosti několikrát daroval část svého jmění na dobročinné účely. Už na konci dubna potom učinil výzvu svým více než 100 milionům fanouškům na sociální síti Facebook, aby podpořili organizaci Save the Children v jejím úsilí pomoci obětem zemětřesení v Nepálu.

 

Help the children affected by #NepalQuake by supporting Save the Children’s relief efforts: http://bit.ly/1DDZ19Y

Posted by Cristiano Ronaldo on 28. duben 2015

 

Čtěte také: Crowdfunding zachraňuje Nepál po zemětřesení

Malý zázrak v Nepálu: v troskách našli tři živé