TOP 09 rozšířila program o ekologii, pomohl jí Bursík

Program TOP 09

TOP 09 rozšířila program o ekologii, pomohl jí BursíkAKTUALIZOVÁNO 1
Domov
Sdílet:

TOP 09 chce před říjnovými volbami oslovit ekologicky smýšlející voliče, ve čtvrtek představila soubor návrhů pro zlepšení životního prostředí v Česku. Na dokumentu spolupracovala Liberálně ekologická strana vedená bývalým ministrem Martinem Bursíkem s bývalými šéfy resortu životního prostředí a odborníky z vysokých škol.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se s Bursíkem dohodl na předvolební spolupráci v létě, dnes slíbil, že takzvané memorandum o ochraně životního prostředí bude po volbách realizovat. „TOP 09 je ve sněmovně nejkvalifikovanější obhájce ochrany životního prostředí a tím také zůstane,“ citovala TOP 09 na Twitteru svého předsedu Kalouska.

Memorandum slibuje účinná a realistická opatření v ochraně půdy, vod a ovzduší. Zaměřuje se i na volnou krajinu a zbytky divočiny v ČR, uvedl na tiskové konferenci jeden z autorů dokumentu, bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko.

Dokument se věnuje také energetice a jejím postupnému přechodu od uhlí, které by měly nahradit lokální obnovitelné zdroje a jaderná energetika v případě, že bude vyřešeno ukládání vyhořelého paliva a celková bezpečnost. V kapitole o elektromobilitě dokument hovoří například o ukončení podpory přimíchávání řepky do nafty do roku 2024.

Navrhovaná opatření jsou podle autorů střízlivá a realistická, nikoli pouze do diskuse. TOP 09 považují za reálnou sílu, která může návrhy prosadit.

LES vstoupil na kandidátky TOP 09, Bursík nekandiduje. Jeho strana chce, aby se netříštily hlasy liberálních voličů. Bursík dnes zdůraznil, že ekologie není pouze levicové téma.

Čtěte také: ,Komunistů a anoistů se nebojíme!‘ TOP 09 sází ve volbách na slogany

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články