2 'NEMĚL TO BÝT VTIP'

‚Dovolal jsem se na Zemi?‘ Britský astronaut vytočil špatné číslo

, NOVÉ

Témata: , ,

Velice kuriózní případ zažil letos o Vánocích britský astronaut Tim Peake. Z Mezinárodní vesmírné stanice ISS se totiž pokusil spojit se Zemí, ale spletl si číslo a místo operačního střediska se tak dovolal neznámé ženě a zeptal se jí, jestli se dovolal na Zemi. Žena to zřejmě považovala za špatný vtip a Peake se proto za vzniklé nedorozumění rozhodl omluvit.

Britský astronaut Peake v pátek na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, kde vše uvádí na pravou míru. „Chtěl bych se omluvit té ženě, které jsem omylem zavolal s dotazem: ‚Haló, dovolal jsem se na Zemi?‘ Neměl to být vtip… jen jsem si spletl číslo,“ uvedl.

Hovor s neznámou ženou přitom není první kuriozita, kterou Peake zažil během pobytu na ISS. Jen před pár dny se totiž podle britského Telegraphu pokoušel z oběžné dráhy popřát svým rodičům šťastné Vánoce. Peakovi ale v tu dobu nebyli doma a astronaut tak své přání šťastných Vánoc musel svěřit záznamníku.

Peake je jedním ze tří astronautů, kteří v polovině prosince dorazili na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), aby se zde podrobili experimentu ohledně chování lidského těla ve stavu bez tíže. Příchod tříčlenné posádky na ISS tehdy doprovázelo malé drama, když se jejich modulu kvůli technické závadě chvíli nedařilo připojit k hlavnímu tělesu stanice.

Ženatý otec dvou dětí Peake je první Brit, který na oběžné dráze zastupuje Evropskou vesmírnou agenturu (ESA). 

Čtěte také: VIDEO: Polární záře z vesmíru. Úchvatné záběry z ISS

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.